Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 6813
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Szynobusem do Lwówka

Sobota, 14 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:16
Autor: konrad
Po ośmiu miesiącach czasowo nieczynna linia kolejowa na trasie Jelenia Góra – Lwówek Śląski zostanie uruchomiona najpóźniej w połowie lutego. Zapewnia o tym naczelnik sekcji przewozów pasażerskich PKP w Jeleniej Górze, Edmund Pomieczyński.

Autobus szynowy, który zepsuł się w połowie ubiegłego roku, nadal jest naprawiany i modernizowany w Słupsku. Oprócz wymiany silnika, naprawy układu jezdnego, ma mieć zmodernizowane i unowocześnione wnętrze, tak aby podnieść komfort podróżowania.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Jak zapewnia członek zarządu województwa, Andrzej Pawluszek, urząd marszałkowski kupił już drugi nowoczesny autobus szynowy, który zgodnie z obietnicą przyjedzie do Jeleniej Góry na początku marca.

Ten skład zostanie skierowany właśnie na linię do Lwówka Śląskiego. Nowoczesny, szybki i wygodny pojazd ma się stać częścią oferty turystycznej gmin oraz powiatów położonych wzdłuż trasy do Lwówka.

Chociaż kolejarze grożą wstrzymaniem komunikacji na tej linii od kwietnia, o ile urząd marszałkowski nie przeznaczy na linie lokalne więcej niż obiecane 40 milionów złotych, to zdaniem marszałka Pawluszka, nie ma o tym mowy.
– Nie pozwolimy, żeby PKP przerzucało na mieszkańców naszego województwa nieudolnie prowadzoną restrukturyzację tej firmy. Pociągi na liniach do Lwówka Śląskiego, Szklarskiej Poręby oraz do Węglińca będą jeździły nadal – skomentował A. Pawluszek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group