Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 2438
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Szturm na uczelnie

Sobota, 9 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 9 czerwca 2007, 8:46
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Szturm na uczelnie
Fot. Archiwum
Zaczyna się gorączka rekrutacji na studia.

Maturzyści jeszcze nie wiedzą, czy zdali egzamin maturalny, ale już składają podania o przyjęcie na wyższe studia. Nierzadko miejsc na uczelniach na wybranych kierunkach już brakuje. Chętni wysyłają podania do kilku placówek. W niepewności pozostaną co najmniej do 10 lipca.

Jak poinformowała Małgorzata Porada-Labuda, rzeczniczka Uniwersytetu Wrocławskiego, od 1 czerwca trwa internetowa rejestracja kandydatów na dzienne studia licencjackie i jednolite magisterskie.
– Najwięcej osób przypuściło szturm na serwer pierwszego dnia – w piątek 1 czerwca zapisało się na studia ok. 1300 chętnych. W środę do południa było już 3800 zapisów – dodała.

Największą popularnością w stolicy Dolnego Śląska cieszy się prawo: na 300 miejsc przypada już prawie 600 chętnych. O 100 indeksów dziennikarstwa ubiega się 360 abiturientów szkół średnich. Podobne wzięcie mają stosunki międzynarodowe oraz biotechnologia i administracja.
A kandydatów na pewno jeszcze przybędzie, bo rejestracja chętnych będzie trwała do 3 lipca.

Wśród zainteresowanych najwięcej jest wrocławian i legniczan. Jeleniogórzanie są w mniejszości, ale też ich nie brakuje.
Wielu niedawnych trzecioklasistów woli jednak kontynuować naukę na miejscowych uczelniach. Głównie w Kolegium Karkonoskim. Tu rekrutacja dopiero się zacznie. – Na razie nie kuszą mnie duże miasta. W Jeleniej Górze wychodzi znacznie taniej, bo tu mieszkam, a we Wrocławiu trzeba by załatwiać stancję – mówi Łukasz, jeden z niedawnych maturzystów. Podanie złoży do KK na filologię germańską. Po licencjacie zamierza znaleźć pracę i dokończyć studia we Wrocławiu.

Podobnie myślą ci, którzy już zdecydowali, że złożą dokumenty na jeleniogórskim Wydziale Gospodarki Regionalnej i Turystyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz ośrodku zamiejscowym Politechniki Wrocławskiej.
Jak podają władze AE, rejestracja będzie odbywała się poprzez internet. Ale kandydaci pozostaną w niepewności aż do 10 lipca. Wtedy do godz. 18 na stronie www uczelni zostaną ogłoszone wyniki kwalifikacji w postaci komunikatu o ilości punktów niezbędnych do przyjęcia na konkretny wydział. Podobnie będzie w przypadku pozostałych szkół wyższych.

Pechowcy będą mieli wówczas problem. Jedyną szansą na kontynuację nauki okażą się płatne studia zaoczne lub wieczorowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group