Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6246
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

“Sztuka włókna” Ewy Poradowskiej–Werszler w Kowarach

Wiadomości: Kowary
Środa, 10 września 2014, 8:00
Aktualizacja: 8:02
Autor: Manu
Fot. Organizator
Dzisiaj (10 września, w środę) o godz. 17.00 w Centrum Integracji i Tradycji Miasta Kowary (w budynku “B” Kowarskiego Urzędu Miejskiego), w ramach Festiwalu Sztuki Włókna, XLI Międzynarodowego Sympozjum – Warsztat Twórczy Kowary 2014, zostanie uroczyście otwarta wystawa Ewy Marii Poradowskiej–Werszler pt. “Sztuka włókna”. Wystawa potrwa do 21 września.

Ewa Maria Poradowska-Werszler tajniki szycia i tkania poznała dzięki swojej babci, która wychowywała ją oraz jej rodzeństwo, odkrywając talenty swych wnucząt. Po II wojnie światowej musiała zrezygnować ze studiów w Łodzi z powodów ekonomicznych, wybrała kierunek - architekturę wnętrz. Tytuł magistra pod kierunkiem Władysława Winczego w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu uzyskała w 1967 roku. Rok później została członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Założyła Grupę Tkactwa Artystycznego 10xTAK (1972), pracowała jako projektantka wnętrz (1974-82), a także zaczęła organizować Międzynarodowe Sympozjum Sztuki Włókna Warsztat Twórczy – Kowary. W jej pracach pojawił się motyw rysunkowy, nawiązanie do sztuki gotyku. W kolejnym etapie twórczości pojawiły się zasuszone rośliny, pulpy z papieru, sznurki, taśmy ze sztucznego tworzywa.

W roku 1999 Ewa Maria Poradowska – Werszler uzyskała tytuł doktora, a w 2006 tytuł profesora sztuki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~alexiu 10-09-2014 9:09
No tak, Kowary to tylko DYWANÓWKA.
~inżynier 10-09-2014 19:38
O rany, kolejny niespełniony słоik z Wyższej Szkoły Gotowania na Gazie i Prania Pieluch we Wrocławiu. Jak widzę nazwę którejś z tych wrocławskich pseudоszkółek to od razu widzę, że miernota przyjeżdża. Ludzie, uczcie się w normalnych szkołach, to nie będziecie musieli jeździć później po prowincji i nabierać naiwnych na waszą "tfurczość". I nawet nie potrzeba do tego studiów,dzisiaj żeby zdobyć dobry zawód lepsza jest dobra zawodówka. Co drugi to humanista, a 95% nie umie zupełnie nic.
~Nieinzynier 11-09-2014 7:11
Inżynier po zawodówce wypowiada się na temat sztuki... Nie samym spalaniem człowiek żyje. Odrobina szacunku by Panu nie zaszkodziła.
~ksawercia 11-09-2014 8:59
Jakiś niedoceniony i zakompleksiony ~inżynier? A może żal ,że do małej mieściny co roku zaglądają artyści sztuki włókna , a za to trochę rozrywki duchowej mają mieszkańcy Kowar. I co w tym złego?
~taka prawda 11-09-2014 21:02
Szkoły artystyczne to dzisiaj dno. Produkują tylko nikomu niepotrzebne tabuny absolwentów. A później 90% z nich ląduje na irlandzkim zmywaku albo kolejka w PUP-ach. wiem to bo mam kontakt z takimi ludźmi. Te hejterki co atakują wyżej "inżyniera" tylko potwierdzają tę opinię. Niestety takie argumenty ad personam świadczą o tym, że ktoś nie ma merytorycznych argumentów. Pewnie tacy sfrustrowani absolwenci tego rodzaju szkół gotowania na gazie, co też skończyli swoje studia, a tu pracy ni ma. Biedne, żałosne stworzenia.
~do 07:11 11-09-2014 21:36
Jeśli według ciebie pajacu stopień inżyniera dostaje sie po zawodówce, to znaczy że sam skończyłes nie więcej niż ohap.
~Antοni 11-09-2014 22:22
Tak się składa że inżynier to akurat dzisiaj bardzo potrzebny i poszukiwany zawód. Czego nie można powiedzieć o tabunach nic-nie-umiejących humanistów wypuszczanych co roku na rynek pracy w ogromnej ilości. Niestety wrocławskie pseudo szkółki specjalizują się w absolwentach tego drugiego sortu, a większość kierunków to tzw. kierunki śmieciowe. Jedyną uczelnią techniczną jest tam politechnika ale ona też wysoko w rankingach nie stoi. Po dobrych studiach technicznych z zawodem inżyniera pracy na pewno nie zabraknie. Natomiast po szkołach artystycznych pozostaje tylko jeździć po małych miejscowościach i szukać kogoś, kto się zainteresuje daną sztuką. A że przeważnie nie jest to sztuka wysokich lotów, również egzystencja w takim zawodzie jest marna. Takie mamy realia i krzyki tego nie zmienią.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group