Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 5067
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sztuka słowa i bój na wiersze. W MDK „Jelonek”

Sobota, 22 stycznia 2011, 13:51
Aktualizacja: Niedziela, 23 stycznia 2011, 8:28
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Sztuka słowa i bój na wiersze. W MDK „Jelonek”
Fot. TEJO
Ponad trzydziestu uczniów szkół podstawowych z powiatu jeleniogórskiego, a także laureaci miejskich eliminacji, mieli dziś okazję porównać swoje umiejętności aktorsko–recytatorskie w drugim etapie konkursu zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury „Jelonek”. Wygrali Anna Żelaślkiewicz i Szymon Stęchły z Jeleniej Góry.

Swoje „reprezentacje” wystawiły podstawówki z Siedlęcina, Barcinka, Wojcieszyc, Karpacza, Kostrzycy, Ściegien, Podgórzyna, Janowic Wielkich, Kowar, Mysłakowic i Łomnicy. Oprócz tego swoje prezentacje przedstawili jeleniogórzanie, którzy tydzień temu zakwalifikowali się do powiatowego etapu eliminacji: Elena Amroyan, Natalia Jantos, Wiktoria Pogorzelska, Anna Żelaśkiewicz i Szymon Stęchły.

Okazało się, że powiatowa konkurencja wysoko postawiła poprzeczkę wspólnej rywalizacji. Wiele propozycji utkwiło w pamięci widzów, choćby zabawna aktorska etiuda, którą na podstawie tekstu „W starym zamczysku” Ścisłowskiego przedstawiła Izabela Woroniecka z Karpacza. Natalia Rozum z Czernicy w popularnym wierszu Tuwima „Ptasie radio” postarała się o szeroką skalę modulacji głosu.

Ewa Kuziak z Barcinka poradziła sobie z grasejowanym „er” w wierszu „Er” Kerna. Nie mogło zabraknąć znanych i popularnych utworów z kanonu literatury dziecięco-młodzieżowej, choć były też wiersze ambitniejsze, choćby „Nienawiść” Szymborskiej w interpretacji Weroniki Balcerzak ze Ściegien.

Która z osób uczestniczących zasłużyła na awans do Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” w Kłodzku? Jury (Wiesława Siemaszko-Zielińska, Barbara Kędra i Maciej Cytarzyński) zdecydowali, że będą to Szymon Stęchły i Anna Żelaśkiewicz, oboje z SP nr 11, którzy zdobyli dziś podwójne pierwsze miejsce.

Na trzech drugich lokatach znaleźli się Natalia Jantos z Jeleniej Góry, Julia Żywicka z Karpacza oraz Ewa Gadzina z Mysłakowic. Trzecie miejsca – także trzy – przypadły Elenie Amroyan z Jeleniej Góry, Natalii Rozum z Czernicy oraz Joannie Klimek z Mysłakowic.

Wyróżniono: Wiktorię Pogorzelską (Jelenia Góra), Jakuba Kubackiego z Siedlęcina, Julię Kucharewicz z Barcinka, Marcelinę Lasotę ze Ściegien, Filipa Jałowicę z Janowic, Marcina Szadkowskiego z Kowar, Paulinę Pietrzak z Kostrzycy oraz Aleksandrę Wsolak z Łomnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group