Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8264
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sztuczne skarby u noblisty

Sobota, 17 lipca 2010, 8:39
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 sierpnia 2010, 9:31
Autor: Gabi
Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie chcąc upamiętnić wprowadzenie się pisarza 10 sierpnia 1901 roku do willi „Łąkowy Kamień”, zaprasza, jak co roku na Dzień Otwartych Dni”, który odbędzie się 7 sierpnia. Atrakcją będzie wystawa jabloneckiej biżuterii.

Na wszystkich chętnych czeka wiele atrakcji. Będzie można zwiedzić za darmo muzeum. Ponad to w godzinach 9:00-17:00 zaplanowane jest bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem w języku polskim i niemieckim. Każdy będzie mógł obejrzeć prezentację multimedialną pt.: „W wirze historii” poświęconą Gerhartowi Hauptmannowi.

O godz. 12.00 goście będą mieli okazję wziąć udział w wernisażu wystawy biżuterii jabloneckiej pt. „Niekończąca się historia biżuterii” z Muzeum Szkła i Biżuterii w Jabloncu nad Nisou. Wystawa będzie dotyczyć tradycji szklarskich polsko-czeskiego pogranicza i historii biżuterii z czeskiego miasta. Wystawa liczy ponad 500 eksponatów XIX wiecznej i współczesnej biżuterii. Wyjątkową atrakcją w parku będzie stoisko z dawną manufakturą wyrobu biżuterii.

Będzie możliwy również zakup współczesnej biżuterii jabloneckiej. O godz. 14.00 odbędzie się letni koncert w parku w wykonaniu czeskich muzyków. Dla gości w parku przez cały dzień będą dostępne liczne stoiska z rękodziełem artystycznym, książkami, itp., a także punkt gastronomiczny serwujący kuchnię regionalną.

O godz. 18.00 przewidziany jest koncert finałowy – Soliści Europy. Będzie to spektakl operowy poświęcony Liczyrzepie pt. „Muzyczny Ogród Liczyrzepy”. Przedstawienie będzie uroczystym zakończeniem odbywających się w Muzeum Miejskim „Dom Gerharta Hauptmanna” w dniach od 26 lipca do 8 sierpnia Międzynarodowych Warsztatów Operowych. Mają one na celu przestudiowanie pod kierunkiem uznanych pedagogów z uczelni europejskich fragmentów zapomnianych oper o Duchu Gór.

Uczestnikami warsztatów operowych będą studenci i soliści z Polski, Czech, Niemiec, Ukrainy, Litwy, Estonii i Rosji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
185
Tak
32%
Nie
62%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group