Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9810
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Sztandarowa inwestycja bez przeszkód

Poniedziałek, 28 grudnia 2020, 17:05
Autor: TS
Polana Jakuszycka: Sztandarowa inwestycja bez przeszkód
Fot. DCS Polana Jakuszycka
Budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej przebiega zgodnie z planem. Sztandarowa inwestycja sportowa Urzędu Marszałkowskiego będzie wizytówką regionu i Polski o międzynarodowym znaczeniu.

Prace na budowie odbywają się zgodnie z harmonogramem.

Jestem pod wrażeniem, bo mimo covidu wykonawca pracuje bez niepotrzebnej zwłoki, na budowie jest tylu pracowników, ile powinno być, każdy pracownik wie, co ma robić – powiedział Cezary Przybylski, marszałek województwa.

Oddanie inwestycji zaplanowane jest na trzeci kwartał 2021 roku, więc już wkrótce z nowoczesnej bazy będą mogli skorzystać zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści sportów zimowych i letnich, bowiem obiekt będzie wielofunkcyjny. Co istotne, przystanek kolejowy zostanie przesunięty z obecnej lokalizacji pod budynek główny DCS, więc będzie to znaczne ułatwienie dla użytkowników tras biegowych i wszystkich pozostałych odwiedzających Polanę Jakuszycką.

To jest tak pomyślane, aby maksymalnie ułatwić życie turystom. Szczególnie przy dużych imprezach trudno jest dojechać na Polanę Jakuszycką. Mimo miejsc parkingowych, które planujemy – chcemy, żeby zdecydowana większość osób zostawiała samochody na dole i dojechała pociągiem na Polanę, zamiast stać w korkach – dodał C. Przybylski z Bezpartyjnych Samorządowców.

Wykonawcą budowy Dolnośląskiego Centrum Sportu jest konsorcjum firm PORR S.A., Akme Zdzisław Wiśniewski i Elektromontaż Rzeszów S.A. Koszt inwestycji to 142 mln złotych netto (ok. 175 mln zł brutto), z czego samorząd województwa przeznaczył na ten cel 30 mln zł, strona rządowa 35 mln zł, a do 100 mln zł będzie pochodzić z kredytu zaciągniętego przez spółkę marszałkowską - Dolnośląski Park Innowacji i Nauki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group