Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 8442
Zalogowanych: 73
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sztandar dla jeleniogórskich strażaków

Sobota, 27 maja 2023, 6:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Sztandar dla jeleniogórskich strażaków
Fot. WAC
Wczoraj (26 maja) na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbył się uroczysty apel z okazji Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka.

Obchody regionalne strażackiego święta z reguły od wielu lat odbywają się we Wrocławiu. W tym roku wyjątkowo przeniesiono je do Jeleniej Góry, gdyż były połączone z uroczystym wręczeniem sztandaru dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Symbol jednostki został ufundowany przez komitet społeczny, na czele którego stał prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Ten sztandar został ufundowany dzięki ofiarności mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej – mówi J. Łużniak. - Dla nas jest to ważne, bo strażacy pomagają w różnych sytuacjach. My zawsze wyobrażaliśmy sobie, że straż pożarna jest od gaszenia ognia, a tak naprawdę jest od wszystkich sytuacji kryzysowych, które mogą się zdarzyć. Strażacy są tam, gdzie ich potrzebujemy.

Ceremonia przekazania sztandaru miała bardzo podniosły charakter. Między innymi symbol KM PSP został poświęcony, a samorządowcy z gmin – fundatorów dokonali okolicznościowych wpisów do księgi pamiątkowej

Apel był także okazją do wręczenia odznaczeń dla wyróżniających się strażaków zawodowych oraz ochotników i osób zasłużonych dla ochrony przeciwpożarowej w Polsce. Nie zabrakło także nominacji na wyższe stopnie służbowe oraz okolicznościowych nagród.

Twoja reakcja na artykuł?

30
63%
Cieszy
9
19%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
4%
Złości
7
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy na ulicy Wolności powinno być więcej np. świateł, aby spowolnić ruch na odcinku do Cieplic?

Oddanych
głosów
124
Tak
33%
Nie, tak jak jest jest dobrze
58%
Nie mam zdania
9%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Aktualności
Uwaga przy skręcie z Wolności w Nadbrzeżną!
 
Ciekawe miejsca
Miejsce schadzek na skraju miasta – Wzgórze Radziwiłłówny w Kowarach
 
Aktualności
Teatry Uliczne – II dzień: Grupa Teatralna Poznań
 
Aktualności
Teatry Uliczne – II dzień: Blackout Paradox
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group