Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 4361
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szpital walczy o grunty

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 29 lipca 2006, 0:00
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 FM
Jeleniogórski szpital wojewódzki nie może korzystać z unijnych pieniędzy, ponieważ plac, na którym stoi, nie w pełni należy do lecznicy – donosi Polskie Radio Wrocław.

Placówka chciała zdobyć środki na docieplenie. Nie może tego zrobić bo nie ma prawa własności ziemi a co za tym idzie też budynków.

Inwestycje rozpoczęto 30 lat temu. Szpital powstał częściowo na gruntach miejskich, skarbu państwa i ogrodów działkowych, w sposób typowy dla tamtego okresu: najpierw budowano, a później wywłaszczano.

Maciej Biardzki dyrektor szpitala mówi, że procedura powinna się zakończyć w tym roku. Program termoizolacji obejmujący wymianę stolarki i ocieplenie ścian wyliczono na ponad 4 mln złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~"pacjentka" 29-07-2006 22:05
Jesli chodzi o ten szpital to trafilam kiedys do niego z okropnymi bolami brzucha a lekarz nie chcial mnie przyjac na izbie przyjec pomimo ze mial 2 osoby. Przyjechalam taksowka. Ledwo szlam. Jak mnie nie przyjal to obcy facet zaproponowal pomoc i zawiozl mnie do przychodni gdzie dostalam zastrzyk nie moglam sie ruszyc. Staraja sie o pieniadze a nie chca przyjmowac pacjentow. Lekarz nie ma prawa odmowic pomocy chorej osobie a tam tak bylo. Moze Panu doktorowi ktory odmowil mi pomocy (Bogdanowi R) los da kopniaka w .....
~Mig 29-07-2006 23:18
Po pierwsze izba przyjęć jest w głównym budynku,trafiła Pani na SOR..proszę zapoznac sie z jakimi dolegliwościami przyjmowani są tam pacjenci.Są przychodnie rodzinne i po godzinie 18 przychodnia Promed świadcząca pomoc do rana.Sor czyli szpitalny oddział ratunkowy-przyjmuje tylko i wyłącznie stany zagrazające życiu,swierze urazy.Już czas by ludzie zrozumieli to,ze nie jestesmy w stanie leczyć całego miasta,tylko dlatego że nie chce sie ludziom iść do swojej poradni.Skoro Pani napisała ten komentarz...lekarz uznał,ze nie zagraza nic Pani życiu i odesłał Pania do poradni.
~CochaS_BW 19-12-2006 19:09
Po pierwsze przy przyjęciu pacjenta w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym decydują obrażenia, która doznał pacjent i skierowanie. Po drugie SOR musi zostać przebudowany na grupę czerwoną, gdzie będą trafiać pacjenci z najcięższymi obrażeniami.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group