Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7298
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Szopa na… chodniku

Środa, 6 czerwca 2018, 6:38
Aktualizacja: Czwartek, 7 czerwca 2018, 8:51
Autor: WAC
Podgórzyn: Szopa na… chodniku
Fot. Użyczone
– Kiedy władze gminy zamierzają rozwiązać problem szopy przegradzającej chodnik przy ul. Żołnierskiej w Podgórzynie, która uniemożliwia mi swobodne przemieszczanie się wózkiem inwalidzkim w tym rejonie wsi? – pyta nasz Czytelnik, pan Henryk.
- Około roku 1975 część ulicy Żołnierskiej przebudowano, wtedy powstały też chodniki - mówi nasz Czytelnik. - W niektórych miejscach są one wąskie, ale w większości ich szerokość jest wystarczająca. Chodnik na długim odcinku jest szeroki, cóż jednak, kiedy w jednym miejscu przegradza go drewniana szopa, co zmusza pieszych do wyjścia na jezdnię. A jezdnia jest ruchliwa. I tak już ponad 40 lat – wytyka pan Henryk. - Na co władze gminy czekają? – pyta.
- Obiekt, o którym mowa nie jest szopą lecz drewnianą dobudówką do budynku, wykorzystywaną do celów mieszkaniowych – mówi wójt gminy Podgórzyn Mirosław Kalata. - Jego obrys pokrywa się z granicą działki, należącej do właściciela domu. Przy poszerzaniu ul. Żołnierskiej w latach 70 – tych poprzez niedopatrzenie nie dokonano wywłaszczenia tego kawałka gruntu. Sprawia to, że rozwiązanie tej sytuacji w tej chwili jest trudne, gdyż wymagałoby rozebrania części domu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group