Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 2714
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szlakiem dawnych fortyfikacji miejskich

Niedziela, 17 lipca 2016, 11:43
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 lipca 2016, 8:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Szlakiem dawnych fortyfikacji miejskich
Fot. Przemek Kaczałko
Stowarzyszenie Goduszyn zaprosiło swoich sympatyków na kolejną wycieczkę – tym razem była okazja obejrzeć ślady po dawnych fortyfikacjach miejskich oraz dzięki opowieściom Eugeniusza Gronostaja wyobrazić sobie to, co nie przetrwało do naszych czasów.

Poprzednie wycieczki ze stowarzyszeniem odbywały się szlakami w stronę Perły Zachodu. W sobotę (16.07) przyszedł czas na fortyfikacje miejskie. Zwiedzających oprowadzał Eugeniusz Gronostaj, który opowiadał m.in. o katastrofie budowlanej Ratusza w 1739 r., przedstawiał wizualizacje centrum miasta oraz murów obronnych, a także wiele innych ciekawostek dotyczących ponad 900-letniej historii Jeleniej Góry.

- Pan Eugeniusz jest tutaj niezastąpiony, bo to on jest twórcą wszystkich tras, zajmuje się też przygotowaniem mapek. Bez jego pomocy nie odbyłaby się żadna wycieczka – przyznała Maria Jęczmyk ze Stowarzyszenia Goduszyn.

Frekwencja zaskoczyła, co ucieszyło organizatorów, którzy już zapraszają na kolejne wyprawy, a 20 sierpnia na festyn rodzinny w Goduszynie. Tydzień później – niespodzianka (szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group