Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 2766
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szlachetna Paczka wystartowała

Poniedziałek, 21 listopada 2016, 8:57
Aktualizacja: Wtorek, 22 listopada 2016, 8:46
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Szlachetna Paczka wystartowała
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (20.11) Szlachetna Paczka oficjalnie wystartowała. W Galerii Nowy Rynek w Jeleniej Górze odbył się happening promujący akcję, której celem jest pomoc rodzinom w potrzebie.

- To jest niezwykła idea, która polega na tym, że z ludzi potrzebujących wyszukujemy takich, którzy potrafili mimo tragedii, ciężkiej sytuacji zachować etos człowieczeństwa, być otwartym, pozytywnym – powiedział Paweł Wilk, lider akcji w Jeleniej Górze. - Chcemy ich nagrodzić, dać coś w rodzaju ukłonu społeczeństwa w ich stronę – dodał .

Od jakiegoś czasu wolontariusze odwiedzają rodziny, które zostały wskazane przez różne podmioty, jak np. szkoły, pedagodzy czy MOPS. Następnie rodziny są weryfikowane i wprowadzane do systemu, który w niedzielę (20.11) wystartował. W jeleniogórskiej bazie jest ok. 60 rodzin, ale ciągle mogą pojawiać się następne. Ideą akcji jest konkretna pomoc – w systemie widnieją rzeczy, których potrzebują beneficjenci Szlachetnej Paczki. Pomagać może każdy – osoby prywatne, jak i duże podmioty. - To jest niezwykłe, jak np. kobieta marzy o torebce damskiej, bo nigdy w życiu nie miała. Dla nas to są rzeczy banalne, a dla nich niezwykłe – zauważył Paweł Wilk.

W trakcie happeningu wolontariusze wraz z klientami Galerii Nowy Rynek stworzyli niezwykły obraz spotkania dwóch grup ludzi otwartych serc, którzy serdecznie witali się, a w tle grała muzyka grana przez zespoły na żywo. Wyzwanie klubom sportowym rzucili też działacze Karkonoszy, którzy chcą, aby jeleniogórscy sportowcy połączyli siły, aby wesprzeć Szlachetną Paczkę.

- To niesamowita sprawa, kiedy wolontariusze mogą dotrzeć do prawdziwej biedy, która nie jest biedą krzycząca, natomiast jest biedą bardzo cichą i często mamy tutaj ludzi, którzy dzielnie zmagają się z problemami życia codziennego – powiedziała Katarzyna Bogusławska, ubiegłoroczna liderka jeleniogórskiej grupy. - Czasami brakuje na pieluchy dla dziecka, a czasami na pieluchy dla babci. Te historie można przeczytać na stronie akcji – mówiła pani Katarzyna, która po raz trzeci włączyła się w Szlachetną Paczkę. - Jeździmy do rodzin, kwalifikujemy, rozmawiamy, pytamy o potrzeby, przeprowadzamy wywiady w środowisku. Jesteśmy blisko ludzi – powiedziała Mariola Jędrzejczyk, wolontariuszka.

Szczegóły na www.szlachetnapaczka.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group