Środa, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 9476
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Szlaban na odpady

Wtorek, 30 marca 2021, 9:18
Autor: WAC
Region: Szlaban na odpady
Fot. KAS
Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała na autostradzie A4 dwa transporty odpadów. Przewoźnicy próbowali nielegalnie wwieźć do Polski 26 ton piasku szklanego oraz 12 ton ziemi pochodzenia budowlanego.

W przypadku transportu piasku szklanego wskazany w dokumentach odbiorca towaru nie tylko się go nie spodziewał, ale też nie posiadał wymaganego zezwolenia na przetwarzanie odpadów i nie był w stanie dokonać ich odzysku lub unieszkodliwienia, w sposób zgodny z przepisami wspólnotowymi.

Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał przewóz za nielegalny. Naczepę z towarem zajęto do postępowania karnego. Przewoźnikowi grozi kara 13 tys. zł, a odbiorcy do 500 tys. zł.

Przy próbie wwiezienia ziemi pochodzenia budowlanego polski przewoźnik uznał, że może przewieźć taki transport po wcześniejszym wywiezieniu do Niemiec ładunku piasku. Przewoźnik nie posiadał jednak licencji transportowej, a jego auto nie zostało prawidłowo oznakowane do przewozu odpadów.

Polskie służby ochrony środowiska uznały przewozy jako nielegalne przemieszczanie odpadów. Kontener z ziemią zajęto do dalszego postępowania. Przewoźnikowi grozi kara wysokości 36 tys. zł, a odbiorcy towaru do 500 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

5
29%
Cieszy
3
18%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
18%
Złości
6
35%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
972
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group