Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11434
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Szkolny sport w powiecie jeleniogórskim ma się dobrze

Niedziela, 23 grudnia 2012, 8:17
Aktualizacja: 8:19
Autor: Mea
– Ponad 5 tys. dzieci i młodzieży z naszego powiatu startuje w zawodach m.in. unihokeja, sztafetowych biegów przełajowych, badmintona, koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, nożnej i plażowej, tenisa stołowego, narciarstwa, snowboardowych, a nawet szachowych – powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze. Jest już kalendarz imprez sportowych dla szkół na przyszły rok.

W powiatowych zawodach sportowych zorganizowanych przez Szkolny Związek Sportowy uczestniczy 21 szkół: 10 podstawówek bierze udział w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, 10 gimnazjów startuje w Gimnazjadach i 4 licea w Licealiadach. Podczas spotkania 11 członków związku, w tym również nauczycieli ustalono kalendarz imprez na przyszły rok i wymieniono się doświadczeniami.

- Zwróciliśmy uwagę na potrzebę dyscypliny wśród uczniów na zajęciach z wychowania fizycznego, by wiedzieli, że podczas wręczania medali np. za trzecie miejsce należy poczekać aż zostaną uhonorowanie wszyscy zwycięscy. Również, że podczas wręczania nagród należy być w strojach sportowych, czyli nie można przebrać się po zawodach w prywatne rzeczy i tak odbierać puchary, gdyż jest to sprzeczne z zasadami – podkreślił Wiesław Dzierzba.

Starostwo powiatowe wspiera finansowo związek, gdyż często gminy nie stać na transport dla uczniów na zawody, które odbywają się w Jeżowie Sudecki, Szklarskiej Porębie, Karpaczu, Piechowicach, Mysłakowicach, Starej Kamienicy, Łomnicy, Janowicach Wielkich oraz Siedlęcinie. – Również dyrekcje szkół wspierają związek w działaniach sportowych – dodał Wiesław Dzierzba.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
829
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group