Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6950
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szkolny horror coraz bliżej

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 14 marca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Arkadiusz Piekarz
Zbliżają się wiosenne egzaminy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Była temu poświęcona wtorkowa konferencja, którą Okręgowa Komisja Egzaminacyjna z Wrocławia zorganizowała w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1. Jelenia Góra była pierwszym miastem na Dolnym Śląsku, w którym odbyło się takie spotkanie.

– Zaproszono dyrektorów i pracowników oświaty miejscowości okręgu jeleniogórskiego odpowiedzialnych za przygotowanie, zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminów kompetencji w ostatniej klasie szkoły podstawowej i egzaminów gimnazjalnych – mówi Paweł Domagała, dyrektor ZSO nr 1.

Uczestnicy podsumowali wyniki i analizy ubiegłorocznych egzaminów. Przypomniano zasady i procedury przeprowadzenia tegorocznych testów. Wyjaśniono wątpliwości.
Przedstawiciele poszczególnych szkół otrzymali materiały pomocnicze, które mają ułatwić pracę przy egzaminowaniu.

A do egzaminacyjnych stresów coraz bliżej. Egzamin dla szóstoklasistów odbędzie się za niespełna miesiąc, 12 kwietnia.
24 i 25 kwietnia to czas próby dla trzecioklasistów z gimnazjów: w tych dniach napiszą oni testy z przedmiotów humanistycznych oraz matematyczno-przyrodniczych.

O ile dla szóstoklasistów znaczenie egzaminu będzie tylko symboliczne (nieważny jest wynik, uczeń musi tylko do testu przystąpić, co gwarantuje ukończenie podstawówki), o tyle dla abiturientów gimnazjów uzyskanie jak największej liczby punktów na testach to furtka, która umożliwi dostanie się do lepszych szkół średnich.

Jak poinformował P. Domagała, kolejnym etapem będą przygotowania dyrektorów i egzaminatorów do przeprowadzenia majowego egzaminu maturalnego (początek: 4 maja). Spotkanie przedstawicieli OKE poświęcone tym zagadnieniom odbędzie się w ZSO Nr 1 w końcówce marca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Po co straszyć? 14-03-2007 11:30
Dlaczego nazywacie horrorem zwykłe egzaminy? Przecież już tym stwierdzeniem nastawiacie młodzież,że to coś strasznego - horror.Stosując tę nomenklaturę okaże się ,że matura to horror, kilkadziesiąt egzaminów w czsie sesji na studiach - horror, rozwiazywanie trudnych spraw w życiu także horror.Czy całe życie jest horrorem ? To są po prostu pierwsze egzaminy młodych ludzi i jako pierwsze mogą być stresujące,ale im bardziej będzie się je tak nazywać i "bić pianę" na ich temat ,tym stres będzie większy.Spójrzcie na młodzież licealną i na studentów czy naprawdę wyglądają na ofiary systematycznie przeżywanych horrorów ? Jest tylko jeden warunek,aby egzamin nie był dużym stresem -TRZEBA SIĘ UCZYĆ!! Trzeba mieć wiedzę a nie liczyć na ściągi i podpowiedzi.No i przyda się jeszcze odrobina szczęścia na egzaminie a normalny w tej sytuacji stres szybko minie.Egzaminy i te szkolne i te życiowe trzeba zdawać a nie załatwiać "amnestiami".I włśnie to trzeba przekazywać dzieciom i młodzieży, a nie straszyć ich horrorem. Pozdrowienia i życzenia "wymarzonych pytań" na egzaminach wszystkim, których to czeka w najbliższej przyszłości.Po latach zobaczycie sami jak miło wspomina się te "horrory "!! A póki co,do nauki!!Ludziom wykształconym wiosna, kwitnące bzy i kasztany kojarzą się przede wszystkim z nauką i egzaminami.Tak jest przez kilka lat.i napewno nie jest to horror !!
~CBŚ 14-03-2007 13:05
No właśnie po co straszyć! A może jeszcze dopisać, że to przez kaczorów i PIS!
~po co staszyc? 14-03-2007 15:02
Ano właśnie nie trzeba straszyć... Tylko jak dziecko nie zda, to giertych dopiero mu pokaże... zrobi im piekło na ziemi ... a docelowo giertych odizoluje od normalnego (czytaj kościelnego) społeczeństwa jednostki nieuków!
~Przyznaje rację 14-03-2007 16:45
Wszyscy macie rację - Sam niedawno przechodziłem testy. Pamiętam też testy kompetencji - Wystarczy tylko uważnie słuchać na lekcji i troche się pouczyć i test zdaje się bez żadnego problemu.
~... 14-03-2007 17:05
Giertych pokazal, ze uczyc sie nie trzeba - amnestia maturalna, szczesliwie cofnieta.... faktycznie nazywanie egzaminow horrorem to nieporozumienie i wywolywanie wsrod mlodych dodatkowego przerazenie i strachu...sa to sprawdziany, majace na celu zdiagnozowanie poziomu wiedzy ucznia i wskazanie mu ewentualnie szkoly, w ktorej moglby w przyszlosci sie uczyc...ot cala filozofia;)
~gl0dny 14-03-2007 21:40
Dzieciaki do nauki a nie przezywac jaki to horror! Trzeba sie uczyc i kropka, a obecne testy to w porownaniu do tego, co bylo jeszcze kilka lat temu, to kpina...
~A propos 14-03-2007 23:10
Spróbujcie wbić w przeglądarkę google hasło "d...l". To jak myślicie kto wyskoczy na pierwszym miejscu? Pózniej zastanówcie się ile warta będzie matura zdana na warunkach Pana ministra. To piętno będzie się za Wami wlokło całe życie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group