Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3913
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szkolny horror coraz bliżej

Środa, 14 marca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Szkolny horror coraz bliżej
Fot. Arkadiusz Piekarz
Zbliżają się wiosenne egzaminy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Była temu poświęcona wtorkowa konferencja, którą Okręgowa Komisja Egzaminacyjna z Wrocławia zorganizowała w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1. Jelenia Góra była pierwszym miastem na Dolnym Śląsku, w którym odbyło się takie spotkanie.

– Zaproszono dyrektorów i pracowników oświaty miejscowości okręgu jeleniogórskiego odpowiedzialnych za przygotowanie, zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminów kompetencji w ostatniej klasie szkoły podstawowej i egzaminów gimnazjalnych – mówi Paweł Domagała, dyrektor ZSO nr 1.

Uczestnicy podsumowali wyniki i analizy ubiegłorocznych egzaminów. Przypomniano zasady i procedury przeprowadzenia tegorocznych testów. Wyjaśniono wątpliwości.
Przedstawiciele poszczególnych szkół otrzymali materiały pomocnicze, które mają ułatwić pracę przy egzaminowaniu.

A do egzaminacyjnych stresów coraz bliżej. Egzamin dla szóstoklasistów odbędzie się za niespełna miesiąc, 12 kwietnia.
24 i 25 kwietnia to czas próby dla trzecioklasistów z gimnazjów: w tych dniach napiszą oni testy z przedmiotów humanistycznych oraz matematyczno-przyrodniczych.

O ile dla szóstoklasistów znaczenie egzaminu będzie tylko symboliczne (nieważny jest wynik, uczeń musi tylko do testu przystąpić, co gwarantuje ukończenie podstawówki), o tyle dla abiturientów gimnazjów uzyskanie jak największej liczby punktów na testach to furtka, która umożliwi dostanie się do lepszych szkół średnich.

Jak poinformował P. Domagała, kolejnym etapem będą przygotowania dyrektorów i egzaminatorów do przeprowadzenia majowego egzaminu maturalnego (początek: 4 maja). Spotkanie przedstawicieli OKE poświęcone tym zagadnieniom odbędzie się w ZSO Nr 1 w końcówce marca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group