Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6892
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szkolenia na sygnałach

Poniedziałek, 13 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 sierpnia 2007, 12:05
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Szkolenia na sygnałach
Fot. Agnieszka Gierus
Policja pomoże pogotowiu ratunkowemu, pogotowie zrewanżuje się wsparciem.

Nie do rzadkości należą wypadki i kolizje, w których uczestniczą kierowcy ambulansów. Istnieją także sytuacje, kiedy policjanci nie bardzo potrafią udzielić poszkodowanym pierwszej pomocy.

Aby takich zdarzeń było jak najmniej, mł. insp. Zbigniew Ciosmak, komendant miejski jeleniogórskiej policji oraz Dariusz Kłos, dyrektor pogotowia, podpisali porozumienie o współpracy.

- Jednostki będą m.in. wzajemnie wymieniały informacje o miejscach zagrożonych dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie na trasach przejazdu zainteresowanych służb w przypadku użycia sygnałów uprzywilejowania – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z KMP.

Policjanci drogowi przeprowadzą cykl szkoleń dla kierowców ambulansów w zakresie taktyki i techniki jazdy pojazdem poruszającym się na sygnałach.
Natomiast ratownicy pogotowia przeszkolą policjantów na temat postępowania zakresie konieczności udzielenia pomocy przedlekarskiej.

Poprawić się ma również wymiana informacji dotycząca imprez masowych i mogących wystąpić podczas ich trwania zagrożeń dla życia i zdrowia ich uczestników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group