Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 16082
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Szkoła w Janowicach z nowym sztandarem

Środa, 18 października 2017, 7:06
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Szkoła w Janowicach z nowym sztandarem
Fot. Użyczone
W sali sportowej Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich odbyła się uroczystość przekazania nowego sztandaru dla tej placówki oświatowej.

Sztandar janowickiej podstawówki został wymieniony, gdyż wraz z reformą systemu oświaty przestał istnieć Gminny Zespół Szkół. Stary symbol szkoły powędrował do szkolnej sali tradycji. Nowy oprócz samej szkoły i urzędu gminy ufundowały trzy lokalne firmy.

W uroczystości poza uczniami i nauczycielami szkoły wzięli udział przedstawiciele władz gminy, rady powiatu oraz zaprzyjaźnionych z podstawówką firm i instytucji. Wstępem do uroczystości była msza w janowickim kościele odprawiona przez księży Piotra Suskę i Eugeniusza Jacyszyna. Następnie już w sali gimnastycznej nowy symbol szkoły został poświęcony, a potem przekazany przez wójta gminy Kamila Kowalskiego dyrektorowi szkoły Mirosławowi Wiśniewskiemu.

Dopełnieniem uroczystości było ślubowanie jakie na nowy sztandar złożyli przedstawiciele uczniów. Tego samego dnia odbyło się również pasowanie na ucznia pierwszoklasistów, którzy rozpoczęli niedawno naukę w janowickiej podstawówce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group