Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 5366
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szkoła przyjazna każdemu. Po dniu otwartym w Gimnazjum nr 1

Piątek, 15 marca 2013, 10:27
Aktualizacja: 10:57
Autor: Marta Wałdowska
Jelenia Góra: Szkoła przyjazna każdemu. Po dniu otwartym w Gimnazjum nr 1
Fot. Artur Wojno–Orański
Wczoraj (14 marca br.) odbył się Dzień Otwarty Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Jeleniej Górze. Wydarzenie przyciągnęło wielu przyszłych gimnazjalistów, którym zaprezentowano bogatą ofertę edukacyjną.

Krótkie quizy, wystawy, przedstawienie pokazujące historię i tradycję szkoły czy oglądanie różnych pracowni to tylko część tego, w czym każdy uczeń mógł wziąć udział podczas zwiedzania szkoły. Gimnazjaliści byli bardzo zaangażowani w dzień otwarty. To oni przeprowadzali większość pokazów, oprowadzali po szkole, witali i żegnali być może swoich przyszłych kolegów i koleżanki. Ewa Bartniczuk, która jest „pierwszakiem” w Gimnazjum nr 1 mówiła, że najfajniejsze jest to, że tu na nauczycieli zawsze można liczyć.

Każdy kto odwiedzał szkołę, mógł również brać udział w krótkich konkursach z języka angielskiego, posłuchać piosenek, obejrzeć występy taneczne, rozwiązać quiz w pracowni informatycznej oraz obejrzeć prezentację np. na interaktywnej tablicy. Uczniowie szkoły w trakcie dni otwartych nagrywali również film do projektu, którego zadaniem było promowanie szkoły.

- Nasza szkoła posiada bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, współpracujemy ze szkołami wyższymi z Wrocławia, gdzie nasi uczniowie od lat biorą udział w konkursach, organizowanych przez wydział matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego, jak np. Dolnośląska olimpiada matematyczna – mówiła Jolanta Piasecka, dyrektor Gimnazjum.

Gimnazjum nr 1 cieszy się bardzo dużą popularnością, jest największe w Jeleniej Górze pod względem liczby uczniów. Szkoła posiada m.in. certyfikat „Szkoła bez przemocy”, co świadczy o tym, jak ważne jest w szkole bezpieczeństwo.
Warunki oraz atmosfera panująca jest tam przyjazna uczniom, a aktywnie funkcjonujący sejmik uczniowski sprawia, że każdy uczeń ma prawo do wyrażania swoich poglądów oraz zgłaszania pomysłów. A jakie wrażenie zrobiła na szóstoklasistach?

- Szkoła zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie - mówił Patryk Marczuk, uczeń Szkoły Podstawowej nr 11 im Fryderyka Chopina w Jeleniej Górze. Cypriana Seroczuka, ucznia Szkoły Podstawowej nr 7 natomiast najbardziej zainteresowała sekcja koszykarska, która powstanie od września.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
130
Nigdy
25%
Rzadko
44%
Czasami
19%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group