Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7287
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szkoła Podstawowa nr 11 wreszcie bez witrolitów

Piątek, 11 września 2015, 8:22
Aktualizacja: Sobota, 12 września 2015, 7:43
Autor: Katarzyna Pruś
Jelenia Góra: Szkoła Podstawowa nr 11 wreszcie bez witrolitów
Fot. Katarzyna Pruś
W nowym roku szkolnym rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze mogą być spokojniejsi o bezpieczeństwo swoich pociech. Podczas wakacji usunięto niebezpieczne witrolity, które od dawna spędzały sen z powiek pracownikom placówki oraz rodzicom.

- Wykorzystaliśmy okres wakacji – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry – na dziesiątki większych i mniejszych prac w szkołach, przedszkolach i innych obiektach edukacyjnych. Witrolity w „Jedenastce” długo były problemem, o którym dziś już możemy zapomnieć. W zasadzie nie ma w Jeleniej Górze placówki, która nie poprawiłaby swojego wyglądu i stopnia komfortu do pracy i nauki – dodał prezydent.

W Szkole Podstawowej nr 11 wykonano III etap remontu dachu. Usunięto niebezpieczne szklane witorlity i zastąpiono je poliwęglanowymi płytami. Przeszklone elementy dachowe, które pokrywały wiele szkolnych klas, stanowiły zagrożenie, zwłaszcza podczas opadów gradu. Od nowego roku, nad głowami dzieci widnieją specjalne płyty, które równie dobrze przepuszczają światło, a są całkowicie bezpieczne w użytkowaniu.

Oprócz remontu dachu wymieniono też w „Jedenastce” fugi niecki basenowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group