Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 8068
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Szkło kontaktowe” na żywo z Cieplic

Poniedziałek, 18 sierpnia 2014, 7:59
Aktualizacja: 15:16
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Szkło kontaktowe” na żywo z Cieplic
Fot. Organizator
23 sierpnia (w sobotę) o godz. 16.00 w Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach (przy ul. Cieplickiej 11 A) odbędzie się spotkanie autorskie z Grzegorzem Miecugowem i Markiem Przybylikiem, czyli gospodarzami programu satyryczno–publicystycznego “Szkło kontaktowe”, emitowanego na antenie TVN24 od roku 2005. W programie komentowane są aktualne wydarzenia, którymi żyje Polska.

Obecność prowadzących “Szkło kontaktowe” w Jeleniej Górze związana jest z realizacją popularnej audycji. Jej kolejne odcinki emitowane będą na żywo w stacji TVN24:

- 23 sierpnia (w sobotę) o godz. 22.00 z Term Cieplickich

- 24 sierpnia (w niedzielę) o godz. 22.00 ze Zdrojowego Teatru Animacji

Grzegorz Miecugow, absolwent filozofii na Uniwersytecie Warszawskim, aktualnie współpracuje ze stacją informacyjną TVN24, gdzie jest szefem zespołu wydawców (współtworzył główny serwis informacyjny stacji - Fakty). Wcześniej był dyrektorem w Programu III Polskiego Radia (1991-92). Na początku swojej kariery dziennikarskiej był prezenterem i wydawcą “Wiadomości” w TVP1. Był prowadzącym pierwszej, polskiej edycji - amerykańskiego programu “Big Brother”. Od czasu do czasu prowadzi program “Inny punkt widzenia”. W TVN24 był prowadzącym programu “Cały ten świat”, a w TVN Turbo programu “Testosteron”. Dziennikarz, również felietonista “Dziennika Polskiego” i publicysta tygodnika “Przekrój”, jest związany z kilkoma uczelniami, na których prowadzi warsztaty dziennikarskie. W 2007 roku napisał książkę “Kontaktowi, czyli szklarze bez kitu”. Jest laureatem nagrody “Złota Gruszka”, która przyznawana jest za szczególnie osiągnięcia w dziedzinie dziennikarstwa. Razem z Tomaszem Sianeckim otrzymał również nagrodę Wiktora 2006 w kategorii największe odkrycie telewizyjne za program “Szkło kontaktowe”.

Marek Przybylik to dziennikarz, felietonista, właściciel oficyny wydawniczej i stały gość programu “Szkło kontaktowe”. Współpracował z “Życiem Warszawy”, Polskim Radiem, TVP czy tygodnikami - “Polityka”, “Gala", “Newsweek”. Był redaktorem naczelnym tygodnika “Szpilki” oraz “Antena”. Wykładał również na zajęciach dziennikarstwa w Instytucie Kultury Polskiej UW. Obecnie nie jest związany z żadnym tytułem prasowym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group