Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 7044
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Szklarska Poręba będzie gospodarzem Mistrzostw Świata

Sobota, 17 września 2011, 12:19
Aktualizacja: Niedziela, 18 września 2011, 16:15
Autor: www.szklarskaporeba.pl
Szklarska Poręba: Szklarska Poręba będzie gospodarzem Mistrzostw Świata
Fot. archiwum
Bardzo dobre wieści nadeszły z Albanii, gdzie odbył się Kongres Światowego Związku Biegania Górskiego. Uznano tam, że Maraton Karkonoski rozgrywany w Szklarskiej Porębie w roku 2013 będzie jednocześnie Mistrzostwami Świata tej dyscypliny.

Maraton Karkonoski, to zawody rozgrywane na trasie Szrenica – Śnieżka – Szrenica. Jedyny warunek jaki postawiła Federacja, to trudniejszy podbieg na Śnieżkę. Jest to możliwe dzięki niewielkiej modyfikacji trasy w rejonie Małego Stawu.

Zawody w Szklarskiej Porębie od 3 lat z powodzeniem organizuje Fundacja Maraton Karkonoski pod dyrekcją Roberta Gudowskiego. Pomysł biegu poprowadzonego górskimi szczytami od razu przypadł do gustu miłośnikom tego rodzaju sportu.

Szklarska Poręba od lat jest uznawana za ważny górski ośrodek biegowy zarówno letni jak zimowy. Dzięki niepowtarzalnemu wysokogórskiemu klimatowi zbliżonego do alpejskiego, trenują u nas już tysiące sportowców różnych dyscyplin. Z każdym rokiem zwiększa się grupa biegaczy, a Szklarska Poręba staje się już nie tylko polską stalicą narciarstwa biegowego, ale również nieformalną stolicą biegów letnich.

W Szklarskiej Porębie w lutym przyszłego roku rozegrane zostaną zawody Pucharu Świata w Narciarstwie Biegowym. Przyznanie Fundacji Maraton Karkonoski praw do organizacji Mistrzostw Świata jest dla Szklarskiej Poręby kolejnym bardzo dużym wyróżnieniem.

Konferencja prasowa poświęcona Mistrzostwom Świata z udziałem Grzegorza Sokolińskiego, burmistrza Szklarskiej Poręby oraz Roberta Gudowskiego, dyrektora Fundacji Maraton Karkonoski odbędzie się w poniedziałek 19 września o godzinie 10.00 w ośrodku KPN przy ul. Okrzei.

www.szklarskaporeba.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group