Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 9669
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Szklane Muzeum Karkonoskie

Czwartek, 11 grudnia 2008, 19:58
Aktualizacja: Piątek, 12 grudnia 2008, 8:24
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Szklane Muzeum Karkonoskie
Fot. TEJO
Wystawę „Unikaty” artystycznego polskiego szkła współczesnego otwarto dziś w salach Muzeum Karkonoskiego. – Chcemy zrobić wszystko, aby placówka jak najwięcej promowała szklane zbiory – usłyszeliśmy na wernisażu.

W salach na piętrze, gdzie znajdują się stałe ekspozycje zabytkowych naczyń szklanych z Jeleniej Góry i okolic, na półkach znalazły się dziś także kruche dzieła wykonane przez Beatę Stankiewicz-Szczerbik, Dagmarę Bielecką, Małgorzatę Dajewską, Beatę Mak-Sobotę, Barbarę Zworską-Raziuk, Jerzego Chodurskiego, Kazimierza Pawlaka, Wojciecha Peszkę, Macieja Zaborskiego i Stanisława Sobotę.

– Nasze muzeum znane jest przede wszystkim z kolekcji szkła i chcielibyśmy, aby tak pozostało – mówiła Gabriela Zawiła. Dyrektorka Muzeum Karkonoskiego oddała głos autorce wystawy Stefanii Żelasko, która opowiedziała o dziełach i technikach, w których zostały wykonane.

Szklane cuda podziwiali włodarze miasta w osobach zastępcy prezydenta Zbigniewa Szereniuka i szefa rady miejskiej Huberta Papaja, a także grono sympatyków Muzeum Karkonoskiego i znawcy szkła artystycznego. Wszystkim przygrywał na klarnecie Andrzej Zwarycz, muzyk Filharmonii Dolnośląskiej.

Na wystawie eksponowana jest także szklana para włoskiego artysty Fulvio Bianconiego pochodząca z 1955 roku. Jak powiedziała Gabriela Zawiła, muzeum przymierza się do kupna tej pięknej szklanej rzeźby.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
850
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group