Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6275
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sześciolatki do szkoły. Co wy na to?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 14 listopada 2008, 7:19
Aktualizacja: 7:19
Autor: TEJO
Czy warto najmłodszym skracać dzieciństwo?
Fot. TEJO
Spotkanie poświęcone obniżeniu wieku szkolnego organizuje w ratuszu nadchodzący wtorek Jeleniogórska Rada Oświatowa. W dyskusji na ten gorący temat wezmą udział rodzice, nauczyciele i władze Jeleniej Góry. Padnie kilka wiążących pytań, a organizatorzy spodziewają się konkretnych odpowiedzi.

Jak nas poinformowała Dorota Dziedzic, przewodnicząca rady rodziców, podczas spotkania zostanie postawiony szereg pytań. – Czy tak szybkie tempo wprowadzania zmian może się odbić negatywnie na jakości nauczania szczególnie najmłodszych dzieci? Czy jeleniogórskie podstawówki są przygotowane do tak poważnych zmian?

Czy jest w nich odpowiednie zaplecze do nauki dla tak małych dzieci? Czy sześciolatki będą bezpieczne wśród swoich starszych kolegów? Czy odpowiedzialni urzędnicy zdążą z przygotowaniem odpowiednich programów nauczania? Jak Jelenia Góra jest przygotowana na takie zmiany i czy są na to pieniądze? To tylko niektóre z wątpliwości narzucających się organizatorom debaty.

– Chcemy usłyszeć odpowiedzi na te pytania, dlatego w dniu 18 listopada (wtorek) o godz. 17.30 w sali nr 15 ratusza zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą problematyką, a szczególnie przedstawicieli rodziców z przedszkoli jeleniogórskich oraz szkół podstawowych – mówi Dorota Dziedzic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~ktos 14-11-2008 9:18
całkowita głupota najlepiej dzieciom zbrać dziecinstwo
~3 14-11-2008 9:54
Chory pomysł.Może od 3 roku dzieci będą rozpoczynać naukę?Widać jak państwo przejmuje się o ludzi którzy pokończyli wyże studia,pracując w innych zawodach niż wykształcenie albo nigdzie pracy nie mogą dostać i wyjeżdżają za granicę.W ten sposób tracimy ludzi z bogatą wiedzą.Nie widzę sensu żeby rozpoczynać naukę w takim wieku.Od siedmiu lat jest wystarczająco.Tak jak kiedyś było.
~ 14-11-2008 10:55
Proponuje zacząć naukę w szkole od 5 roku życia , dowalić do tornistrów tyle książek, żeby nie mogły udźwignąć! PARANOJA!!! Mój syn chodzi do 4 klasy, pomijam zakres np. z matematyki ale tornister ważący np. 6 kg to przesada. Szkoły nie są dostosowane do tego aby dzieci mogły zostawiać tam część książek a już na pewno nie są dostosowane, żeby przyjąć takie maluszki !!!!! A w ogóle 6 lat to wiek do zabawy i beztroski a nie do nauki w szkole.
~_ojdiridirachciach___ 14-11-2008 11:19
Moje dzieci (przynajmniej te o których wiem) świetnie liczą, piszą i czytają zwykle od 5 roku życia. Dlatego dobrze, że szkoła próbuje za nimi nadążyć. Jestem ZA ! :)
~Aqa 14-11-2008 13:04
Jako matka sie nie zgadzam! Pomimo że córa poszła o rok wcześniej do szkoły. Dlaczego 6 lat temu by dać dziecko które umiało czytać i pisać do zerówki o rok wcześniej musiało być badane przez psychologów przed podjęciem nauki w 1wszej klasie tak samo? Teraz każdy 5-cio latek ma isć do zerówki? pytanie gdzie?? Nie ma warunków w szkołach! i ja sobie nie wyobrażam tego by taki maluch był wśród 11sto czy 12sto latków!!
~WETO! 14-11-2008 13:23
WETO!
~Jano 14-11-2008 14:10
5 latki do szkoly a moze 4 latki pani minister niech pomysli nad tym ,no i jeszcze te nie narodzone tez do szkoly zapisac ot durna baba tak jak Giertych a tak na niego narzekali , a tu Platforma takie bzdety robi no szok , a Tusk jeszcze pozwala na cos takiego zreszta ten rzad to chyba juz tonie po malu wiec ja zuce mu kolo ratunkowe,a moze nie niech tonie w durnych przepisach
~nesa 14-11-2008 14:25
to dobry pomysł, ja sama chodziłam do zerówki i nic mi sie nie stało, było to fajn e i miłe przygotowanie dziecka to nauki w szkole podstawowej i jestem za tym by dzieci teraz tez w wieku 6 lat szły do zerówek.
~Iza 14-11-2008 16:41
Moim zdaniem już nawet niektóre 5-latki nadają się intelektualnie do szkoły - chyba, że ktoś twierdzi, że jego dziecko jest głupie nawet w wieku 6-7 lat? To gratuluję... Tyle, ze intelekt to nie wszystko. Więc moim zdaniem powinno być elastycznie - od powiedzmy 5,5 roku do 8 lat, przy założeniu, że znakomita większość idzie do szkoły w wieku 6 lat. ALE - pierwsze sito to bilans rozwojowy 6-latków. Te najdrobniejsze, odbiegające w dół od średniej wzrostu/wagi o powiedzmy 15-20% powinny być od razu zgłaszane przez pediatrów jako potencjalnie nie nadające się jeszcze do szkoły. Drugie sito - wychowawczynie zerówek. Przecież obserwują rozwój psychiczny i społeczny dzieci i widzą, które się nie nadaje do szkoły. A ostatni termin pójścia do szkoły - do roku ósmych urodzin. Dzieci są różne, nie są robione od sztancy. No i problem ciężkich tornistrów koniecznie trzeba rozwiązać. Większy problem niż z dziećmi widzę z rodzicami, którzy koniecznie chcą zostawić sobie swoją maskotkę w domu. Bo tak traktują własne dziecko - jak maskotkę, nie jak człowieka. Bo ono takie rozczulające, jak udaje, że samo sobie nie poradzi z zawiązaniem bucika i zapięciem kurteczki... Za to kopanie mamusi wychodzi mu znacznie lepiej.
HankaOdRumcajsa 14-11-2008 18:39
...do nesa: dzieci chodza do zerówek od 6 r. ż. ...mowa tu jest o dzieciach co by zaczynały szkołe od 6 r. ż. czy li zerówka od 5... Rozumujesz już?
~Sindi 14-11-2008 19:24
Nie popieram pomysłu i jestem zdania, że to rodzice powinni zdecydować co będzie lepsze dla ich dzieci. Osobiście nie posłałabym dziecka od 6-go roku życia do szkoły.
~kmam 14-11-2008 21:00
Polskie szkolnictwo nie jest na to przygotowane, a tym bardziej jeleniogórskie. Następna reforma przygotowywana od d... strony.
~Ted 14-11-2008 21:34
Drodzy moi tu nie chodzi o to czy dzieci w tym wieku są inteligentne. Tu chodzi o fakt ,że nasze szkoły i ich kadra nie są odpowiednio przygotowane na to.aby takie dzieci nauczać.Po prostu w szkołach nie ma przygotowanych odpowiednich sal ,ponadto po co wydawać wielkie pieniądze na przystosowywanie szkół dla tych dzieci jak mamy już dziś dobrze wyposażone przedszkola z odpowiednio przeszkoloną kadrą.Te pieniądze można wydać na komputeryzację szkół,budowę boisk i sal sportowych oraz basenów.A jeśli rodzić uzna ,że ma takiego 6 letniego geniusza nic nie stoi dziś na przeszkodzie ,aby posłać dziecko szybciej do szkoły.Dajmy wybór rodzicom oni najlepiej wiedzą co dla ich dziecka jest dobre.
~Sabath 14-11-2008 22:33
nie każde dziecko daje sobie radę w tym wieku

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group