Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 7282
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sześciolatki do szkoły. Co wy na to?

Piątek, 14 listopada 2008, 7:19
Aktualizacja: 7:19
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Sześciolatki do szkoły. Co wy na to?
Czy warto najmłodszym skracać dzieciństwo?
Fot. TEJO
Spotkanie poświęcone obniżeniu wieku szkolnego organizuje w ratuszu nadchodzący wtorek Jeleniogórska Rada Oświatowa. W dyskusji na ten gorący temat wezmą udział rodzice, nauczyciele i władze Jeleniej Góry. Padnie kilka wiążących pytań, a organizatorzy spodziewają się konkretnych odpowiedzi.

Jak nas poinformowała Dorota Dziedzic, przewodnicząca rady rodziców, podczas spotkania zostanie postawiony szereg pytań. – Czy tak szybkie tempo wprowadzania zmian może się odbić negatywnie na jakości nauczania szczególnie najmłodszych dzieci? Czy jeleniogórskie podstawówki są przygotowane do tak poważnych zmian?

Czy jest w nich odpowiednie zaplecze do nauki dla tak małych dzieci? Czy sześciolatki będą bezpieczne wśród swoich starszych kolegów? Czy odpowiedzialni urzędnicy zdążą z przygotowaniem odpowiednich programów nauczania? Jak Jelenia Góra jest przygotowana na takie zmiany i czy są na to pieniądze? To tylko niektóre z wątpliwości narzucających się organizatorom debaty.

– Chcemy usłyszeć odpowiedzi na te pytania, dlatego w dniu 18 listopada (wtorek) o godz. 17.30 w sali nr 15 ratusza zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą problematyką, a szczególnie przedstawicieli rodziców z przedszkoli jeleniogórskich oraz szkół podstawowych – mówi Dorota Dziedzic.

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group