Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8899
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Szefowie szkół obradowali

Wtorek, 24 sierpnia 2010, 18:50
Aktualizacja: Środa, 25 sierpnia 2010, 16:26
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Szefowie szkół obradowali
Fot. Gabi
Dyrektorzy wszystkich typów szkół z naszego regionu spotkali się na konferencji inaugurującej nowy rok szkolny 2010/2011, która odbyła się w auli I LO im. S. Żeromskiego w Jeleniej Górze. Na spotkanie przybyli m.in.: dolnośląska kurator oświaty – Beata Pawłowicz z zastępczynią Danutą Leśniewską, wizytatorzy oraz szef jeleniogórskiego DODN– Zygmunt Korzeniewski.

Danuta Leśniewska zaprezentowała krótki referat, w którym zaprezentowała ewaluację, wnioski i wspomaganie z przeprowadzonych kontroli w minionym roku szkolnym. Przyznano jedną z trzech nagród za konkurs „Szlakiem historii XX wieku po Dolnym Śląsku” Bogusławie Chojnackiej z SP w Dłużynie Dolnej. Nagrodę odebrała z rąk kurator Beaty Pawłowicz.

Zbadanych zostało 16 szkół i przedszkoli, które wyraziły chęć na taki sondaż. Okazało się, że biorąc pod uwagę wszelkie wytyczne mają poziom wysoki i bardzo wysoki. W minionym roku szkolnym skontrolowano średnio co szóstą szkołę i większość z nich wypadła dobrze. Nadzorem pedagogicznym objęto ponad 4000 placówek.

Okazało się, że dzieci i uczniowie chętnie biorą udział w zajęciach i działaniach szkolnych. W większości skontrolowanych placówek realizowane są pomysły uczniów, przez co szkoły przeciwdziałają wykluczeniu dzieci. Uczniowie wiedzą jak powinni zachowywać się w szkole i realizują to, a dzieci w wieku przedszkolnym są świadome, czego się od nich oczekuje.

Kuratorium wykazało nieprawidłowości w następujących sektorach: zgodność prowadzenia arkuszy ocen ucznia, wydawanie opinii przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne, realizacja prawa dziecka 5-letniego do rocznego przygotowania szkolnego i organizacja kursów kwalifikacyjnych.

Wspomaganie szkół przez kuratorium odnosiło się w zeszłym roku szkolnym do: organizacji 27 konferencji dla dyrektorów szkół, zamieszczenie na stronie internetowej kuratorium 12 przykładowych praktyk, uruchomienie platform do e-learningu, prace nad opracowaniem pełnych wyników ewaluacji dla województwa dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group