Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 6046
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczęśliwi ekonomiści

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 października 2006, 0:00
Autor: TEJO
Z sukcesu cieszą się pracownicy naukowi i studenci Akademii Ekonomicznej.

Po zakończonej okresowej ocenie działalności jednostek naukowych w latach 2001-2004 wydział Gospodarki Regionalnej i Turystyki w Jeleniej Górze Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu otrzymał pierwszą kategorię.

Z pozostałych wydziałów AE we Wrocławiu kategorię 1. uzyskał także Wydział Zarządzania i Informatyki, natomiast Wydział Gospodarki Narodowej i Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny otrzymały kategorię 2.

Wydział Gospodarki Regionalnej i Turystyki został sklasyfikowany na 13 miejscu wśród 110 jednostek naukowych z całego kraju zaliczanych do grupy „Nauki społeczne, ekonomiczne i prawne”.

Wydział GRiT posiada szczególne osiągnięcia w kraju i zagranicą, w takich dziedzinach badań, jak, między innymi: ekonometria i statystyka, statystyczna analiza wielowymiarowa, badania regionalne
– Nie jest to przypadek. Kategorię 1 WGRiT utrzymuje już przez osiem lat – wyjaśnia Justyna Gwiaździńska z biura Promocji AE.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~studentka AE 5-10-2006 17:28
Tak trzymać!!!
~z-k 5-10-2006 19:08
to właściwa informacja dla przyszłych "niegertychowskich" maturzystów,którzy nie chcą marnować czasu i pieniędzy w szkółkach typu Wyższa Szkoła Menagerska w Sobieszowie
~szacuneczek 5-10-2006 19:41
Długi czas nie było mnie w Sobieszowie bo wyjechałem za granicę ale gdy jakiś czas temu tu przyjechałem, jakże się zdziwiłem na widok wielkiego szyldu Wyższa Szkoła Menegerska. Od razu zadałem sobie pytanie kto do takiego czegoś pójdzie? Ale jednak są chętni. Niech im ziemia lekką będzie. Tylko szkoda tych pieniędzy wyrzuconych w błoto ale to już nie mój problem.
~ed 5-10-2006 22:14
zaraz sie pewnie odezwą zwolennicy WSM i innych tego typu bzdur i będą przekonywać o wyższości uczelni prywatnych nad publicznymi. no ale cóż jak ktoś nie jest w stanie studiować na dobrej uczelni to będzie przekonywał że ta na której studiuje jest dobra.
~student 6-10-2006 10:58
Te "szczególne osiągnięcia" zaściankowych i głównych ekonomistów w kraju, niezbyt jednak się szczególnie przekładają na naszą gospodarczą pozycję w Europie i siermiężne życie przeciętnego obywatela RP.
~ed 6-10-2006 16:53
do student: każdy jest kowalem swojego losu, ja tam nie narzekam, ale też nie oczekuję od nikogo że poprawi mi warunki życia, więc zrezygnuj z postaw roszczeniowych i sam sobie zorganizuj swoje życie żeby nie bylo "siermiężne", a pozycja AE w rankingach nie ma tu nic do rzeczy
~Aras 7-10-2006 12:57
Ed co do tego czy ktos jest w stanie studiowac na dobrej uczelni czy nie to juz inna sprawa. Politechnika zarowno wroclawska jak i filia w Jeleniej przyjmie kazdego kto ma mature, inne uczelnie progi rekrutacyjne maja znacznie wyzsze!!! Niekiedy jest tak ze dostanie na dana uczelnie jest trudniejsze od jej ukonczenia i na odwrot (przyklad podanej polibudy, dostac sie to pikus ale juz ja skonczyc to jest wyczyn) Poza tym jezeli ktos chce isc na kierunek ktory oferuje tylko jeden typ uczelni panstwowej (na AWF AM ) i nie dostaje sie bo na jedno miejsce jest np 10 chetnych to korzysta z oferty uczelni prywatnej ktora rowniez oferuje ten kierunek, ma tych samych wykladowcow co uczelnia panstwowa!!! Dzieki tym prywatnym uczelnia tacy ludzie studiuja to co chcieli i nie musza konczyc czegos co ich nie interesowalo!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group