Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7038
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Szczęściarze po prapremierze

Niedziela, 14 sierpnia 2016, 8:47
Aktualizacja: 8:56
Autor: L–K
Region: Szczęściarze po prapremierze
Fot. Archiwum Teatru
– Jak u Hitchcocka – akcja trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej sekundy i nie sposób przewidzieć, jaki będzie finał! – komentowali widzowie „Szczęściarzy”, których prapremiera zagrana została w piątkowy (12 sierpnia) wieczór przez Teatr Nasz w Michałowicach.

Tak, duch Hitchcocka unosi się nad tym spektaklem, choć nie o zbrodnie tu chodzi (ale cyniczni prezesi w ciemnych okularach, niczym mafiosi, odgrywają w sztuce niemałą rolę). Akcja jest wartka, pełna zwrotów, jak w życiu. Bo „Szczęściarze” są sztuką z życia wziętą, bliską każdemu z nas, jak zwykle zresztą w Teatrze Naszym, gdzie można się nie tylko zdrowo pośmiać, ale i przyjrzeć samemu sobie, jak w lustrze...

- Tadeusz Kuta wzniósł się na szczyty swojego talentu, pisząc tekst tej sztuki - komentował Kazimierz Pichlak, jeleniogórski lekarz, stały bywalec scen teatralnych, który zaszczycił Michałowice także w piątek. Publiczność była równie zadowolona, skoro owacjom na stojąco nie było końca.

Ale ponieważ była to premiera, emocji było mnóstwo jeszcze zanim się rozpoczęła. Tekst sztuki - już w trakcie przygotowywania scenicznego z udziałem zespołu aktorskiego Teatru Naszego (Jadwigi Kuty, Tadeusza Kuty i Jacka Szreniawy) - podlegał zmianom tak, by można było zagrać przedstawienie jak najlepiej. Jak wyliczył autor - wersji scenariusza było aż dwadzieścia! Nie ma co Szczęściarzy opowiadać - psuć zabawę oraz zabierać okazję do spontanicznej refleksji. Warto ich zobaczyć.

Tym bardziej, że reakcje i komentarze widzów były entuzjastyczne, a twórcy - dziękując za życzliwe przyjęcie - zapewnili, iż reakcje publiczności w trakcie spektaklu są bezcenną, praktyczną wskazówką dla pewnych zmian, które mogą zostać w tym przedstawieniu wprowadzone. Szczęściarze za miesiąc - dwa miesiące mogą być nieco inni, niż premierowi.

Repertuar teatru na sierpień:
14 sierpnia, niedziela – Szczęściarze
19 sierpnia, piątek – Szczęściarze
20 sierpnia, sobota – Szczęściarze
26 sierpnia, piątek – Szczęściarze
27 sierpnia, sobota - Szczęściarze
Rezerwacja biletów: teatrnasz@teatrnasz.pl, tel. 502 633 518, 603 585 589.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group