Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 5528
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Szansa na porozumienie z KPN ws. imprez sportowych

Czwartek, 25 czerwca 2020, 9:01
Aktualizacja: Sobota, 27 czerwca 2020, 10:31
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Szansa na porozumienie z KPN ws. imprez sportowych
Fot. Tomek Raczyński (archiwum)
W miniony poniedziałek w siedzibie Karkonoskiego Parku Narodowego doszło do spotkania władz parku z organizatorami imprez sportowych w Karkonoszach. Po decyzji o wycofaniu zgód na organizację wydarzeń, w środowisku sportowym zawrzało, ale rozmowy pozwoliły na uspokojenie emocji i dały szansę na porozumienie.
Drodzy biegacze, uczestnicy Maratonu Karkonoskiego. Poniedziałkowe spotkanie w siedzibie Karkonoskiego Parku Narodowego przebiegało w spokojnej atmosferze, a rozmowy były rzeczowe i konstruktywne. Jest nić porozumienia i chęć wypracowania wspólnych zasad na kolejne lata. Jednocześnie informujemy, że podtrzymana zostaje decyzja o przeniesieniu tegorocznej edycji na 2021 rok. Jako organizatorzy jesteśmy zobligowani do wystąpienia o nowe pozwolenia zarówno do polskiego jak i czeskiego Parku Narodowego, oraz przygotowania odpowiednich procedur pandemicznych. Niejasna jest dodatkowo sytuacja możliwości startów falowych i większej niż 150 osób ilości uczestników.
Niestety, jest zbyt mało czasu, aby przygotować imprezę zgodnie z nowymi wytycznymi, i tak jak byśmy chcieli najlepiej dla naszych biegaczy - poinformował na profilu facebookowym Robert Gudowski, organizator Maratonu Karkonoskiego.

W podobnym tonie wypowiadają się organizatorzy Chojnik Maratonu, który prawdopodobnie odbędzie się we wrześniu.

Rozmowy z Karkonoskim Parkiem Narodowym przyniosły dużo dobrego. Mamy zapowiedź wielu konstruktywnych działań - z obu stron. Wiele wskazuje też na to, że widzimy się we wrześniu. Rok szkolny zaczniemy od testów z WF-u. Do zobaczenia 5 września 2020 roku - czytamy w oświadczeniu organizatorów.

Na terenie Karkonoszy w kalendarz imprez na stałe wpisały się: 3xŚnieżka=1xMont Blanc, Chojnik Festiwal Biegowy, Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej, UltraKotlina - Bieg Dookoła Kotliny, Zimowy Ultramaraton Karkonoski, Bike Maraton, Uphill Race Śnieżka, Maraton Karkonoski i Triathlon Karkonoski.

[W galerii do artykułu zdjęcia z ubiegłorocznej edycji Maratonu Karkonoskiego]

Twoja reakcja na artykuł?

2
22%
Cieszy
3
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
44%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
850
maksymalnie 150
81%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group