Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 11921
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Szansa na mundur

Środa, 30 stycznia 2019, 6:04
Aktualizacja: 15:33
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Region: Szansa na mundur
Fot. Zdjęcie poglądowe
Aż 80 miejsc pracy czeka w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej, który obecnie szuka chętnych do służby. W lutym br. szansę na założenie munduru będzie miało 10 osób. Natomiast kolejni mogą liczyć na przyjęcia w czerwcu i październiku tego roku.

Obecnie w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej jest 181 wakatów na stanowiskach mundurowych.

Straż Graniczna oferuje stabilne, stałe zatrudnienie – informuje rzecznik SG Joanna Konieczniak. - Nasza formacja daje szansę awansu zawodowego i służby nie tylko na terytorium Polski, ale również w trakcie trwających misji zagranicznych – dodaje.

Kandydat na strażnika granicznego musi przejść dwuetapowe postępowanie kwalifikacyjne. Pierwszy etap to formalności, związane ze złożeniem dokumentów, zaświadczeń i ich weryfikacją. Później odbywa się wstępna rozmowa kwalifikacyjna, badania psychologiczne i badanie psychofizjologiczne.

Drugi etap obejmuje egzamin w ośrodku szkolenia Straży Granicznej, składający się z testu pisemnego z zakresu wiedzy ogólnej, ze znajomości języka obcego, sprawności fizycznej. Na końcu przeprowadzona jest rozmowa kwalifikacyjnej. Procedura kwalifikacyjna kończy się badaniami lekarskimi, określającymi zdolność kandydata do służby.

Po przyjęciu do służby, nowy funkcjonariusz SG jest kierowany na 3,5 miesięczne szkolenie podstawowe, a potem miesięczną praktykę w macierzystej jednostce. Na koniec rekrut odbywa 3,5 miesięczne szkolenie podoficerskie. Kursant ma zapewnione wyżywienie oraz pobyt w jednym z ośrodków szkolenia i podstawowe wynagrodzenie.

Po ukończeniu szkolenia uposażenie wzrasta do ok. 2500 zł netto. Ponadto od początku tego roku planowany jest wzrost miesięcznego uposażenia o nie mniej, niż 655 zł brutto a od 1 stycznia 2020 r. kolejny wzrost miesięcznego uposażenia o nie mniej niż 500 zł brutto – dodaje rzecznik. Podobnie jak w przypadku policji, funkcjonariusz SG nabywa prawa emerytalne po 25 latach służby – dodaje Joanna Konieczniak.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej z siedzibą komendy w Krośnie Odrzańskim obejmuje zasięgiem działania trzy województwa: lubuskie, wielkopolskie i dolnośląskie. Długość odcinka granicy państwowej ochranianego przez ten oddział wynosi 716 km, w tym: 278 km z Republiką Federalną Niemiec i 438 km z Republiką Czeską. W Nadodrzańskim Oddziale SG służy 1243 funkcjonariuszy, wspieranych przez 300 pracowników.

Twoja reakcja na artykuł?

9
53%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
12%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
5
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
810
Jest nowy
6%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group