Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 5571
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Szansa na całoroczny tor saneczkowy

Środa, 17 października 2018, 6:32
Aktualizacja: Czwartek, 18 października 2018, 10:59
Autor: WAC
Karpacz: Szansa na całoroczny tor saneczkowy
Fot. UM Karpacz
Wszystko wskazuje, że już za dwa lata baza sportowo – rekreacyjna Karpacza wzbogaci się o nowy obiekt. Będzie nim całoroczny tor saneczkowy.

Koszt budowy toru, który ma powstać w miejscu istniejącego obecnie obiektu z 1925 roku to 3 miliony złotych. Połowa z tej kwoty ma pochodzić z budżetu miasta, zaś drugą część dołoży Urząd Marszałkowski. Stanie się tak, gdyż budowa toru to jedna ze strategicznych inwestycji sportowych, która znalazła się w Programie Rozwoju Sportu w Województwie Dolnośląskim.

Odnowiony tor saneczkowy będzie miał długość 451 metrów i zgodnie z założeniami będzie miał charakter całoroczny. Dostęp do niego będą mieli zarówno zawodowi sportowcy, jak i saneczkarze-amatorzy, którzy odwiedzą Karpacz.

- Liczymy, że w przyszłym roku gotowy będzie projekt obiektu oraz uzyskamy konieczne pozwolenia na budowę – mówi burmistrz Karpacza Radosław Jęcek. - Sam tor ma zostać wybudowany w 2020 roku. Dzięki niemu nasi saneczkarze wyczynowi nie będą musieli już jeździć trenować między innymi do łotewskiej Syguldy. Tor będzie na tyle bezpieczny, że będą też mogli z niego korzystać amatorzy i liczę, że stanie się kolejną atrakcją turystyczną naszego miasta.

W Karpaczu istnieją wieloletnie tradycje uprawiania sportu saneczkowego. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu, prowadzący klasy mistrzostwa sportowego, od wielu lat wychowuje i kształci najlepszych saneczkarzy w kraju. Warto wspomnieć, że na tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Pyongyang startowali zawodnicy będący niegdyś uczniami tej szkoły: Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski, Maciej Kurowski, Mateusz Sochowicz i Natalia Wojtuściszyn.

Twoja reakcja na artykuł?

41
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
11
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
603
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group