Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 2657
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szalona zumboteka gimnazjalistów

Środa, 7 grudnia 2016, 8:52
Aktualizacja: Czwartek, 8 grudnia 2016, 8:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Szalona zumboteka gimnazjalistów
Fot. Przemek Kaczałko
Muzyka, taniec, uśmiechy na twarzach, a więc pozytywna energia wypełniła wczoraj (6.12) halę przy ul. Sudeckiej, gdzie uczniowie klas I i II Gimnazjum Nr 1 w Jeleniej Górze uczestniczyli w Mikołajkowej Zumbotece.

W czasie, gdy gimnazjaliści ostatnich klas piszą próbne testy – grono nauczycielskie stara się dla pozostałych zapewnić atrakcje i tak było również w tym roku. - W ten sposób próbujemy zachęcić młodych ludzi, żeby inaczej niż tradycyjnie (na lekcjach wychowania fizycznego) rozruszali swoje nastoletnie kości, bo głównym czynnikiem wpływającym na pogłębiające się wady postawy jest komputer, gry i telefony komórkowe - mówił Andrzej Sękiewicz, nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum Nr 1.

Przy sporej frekwencji nauczyciele dostrzegali na parkiecie osoby, które niezbyt chętnie uczestniczą w lekcjach wychowania fizycznego. - To świadczy o tym, że potrzebują nowych bodźców, żeby ten w-f był dla nich bardziej atrakcyjny – ocenił Andrzej Sękiewicz. Osoby, które nie ćwiczyły tworzyły w tym czasie ozdoby świąteczne, które zostaną wkrótce wykorzystane w „Jedynce” przy okazji tradycyjnego spotkania gimnazjalistów z uczniami ze szkoły specjalnej.

Imprezę wsparli lokalni instruktorzy zumby i innych form ruchu: Michał Sikorski, Damian Strączek, Malwina Łątka, Klaudia Rabenda i Marcelina Leśniak. Jak podkreślają, to doskonała okazja, by choć w części w tych młodych ludziach zaszczepić miłość do tańca.

- Prowadzę zajęcia dla osób od 16. roku życia, więc to nie jest jeszcze moja grupa, natomiast wspieram akcję „stop zwolnieniom z WF-u” - powiedział Michał Sikorski, instruktor zumby, który zaprasza jednocześnie wszystkich chętnych już w najbliższą sobotę (10.12) o godz. 17:00 do hali przy Szkole Podstawowej Nr 10 w Jeleniej Górze (ul. Morcinka), gdzie odbędzie się Mikołajkowa Bomba Taneczna. Szczegóły na stronie: https://www.facebook.com/events/350385361962253/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group