Niedziela, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Władysława
Czytających: 4723
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szalona premiera zachwyciła publiczność

Niedziela, 1 stycznia 2017, 13:16
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 stycznia 2017, 7:51
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Szalona premiera zachwyciła publiczność
Fot. Przemek Kaczałko
„Szalone nożyczki” Paula Pörtnera w reżyserii Marcina Sosnowskiego były ostatnią premierą Teatru Norwida w Jeleniej Górze w 2016 roku. Wczoraj (31.12) widownia była zapełniona do ostatniego miejsca na kilka godzin przez sylwestrową zabawą, a po spektaklu z uśmiechami na twarzach jeleniogórzanie mogli się udać na bale i prywatki.

Komedia kryminalna w wykonaniu Elwiry Hamerskiej-Kijańskiej, Marty Łąckiej, Jacka Grondowego, Piotra Konieczyńskiego, Kazimierza Krzaczkowskiego oraz z gościnnym występem Stefana Krzysztofiaka była spektaklem interaktywnym. Publiczność najpierw miała okazję „pobawić się” w świadków zdarzenia, a następnie w śledczych zadając dociekliwe pytania, które miały doprowadzić do rozwikłania zagadki tajemniczego morderstwa w kamienicy, w której znajduje się salon fryzjerski. Doskonała scenografia w wykonaniu Marka Chowańca była tłem wydarzeń budzących śmiech i nieprzewidywany rozwój śledztwa, na którego zakończenie widzowie mieli okazję zagłosować, kto ich zdaniem jest sprawcą przestępstwa. Nie brakowało zaskakujących pytań oraz spostrzeżeń, a specyfika spektaklu sprawia, że za każdym razem kiedy będzie on grany na deskach jeleniogórskiego teatru, może potoczyć się inaczej.

Na zakończenie sztuki teatralnej były tradycyjne kwiaty, prezenty oraz życzenia noworoczne dla wiernej jeleniogórskiej publiczności, które składał dyrektor Tadeusz Wnuk oraz prezydent miasta Marcin Zawiła. - Chciałbym, aby ten przyszły rok był rokiem, gdzie jesteśmy mniej podzieleni, a kiedy rano wstajemy – uśmiechamy się do siebie, do sąsiada, kolegi, koleżanki z pracy – mówił M. Zawiła.

Publiczność zachwycona opuszczała Teatr Norwida, a interpretacje były różne. - Wszyscy wiemy jaką mamy tutaj dolinę, to jest oczywiście przekaz polityczny naszego miasta – ocenił Grzegorz Bednarczyk. - Wyjście do publiczności to świetny pomysł, a na sylwestrową premierę przychodzę co roku, bo kocham sztukę i kocham nasz teatr – wyznała pani Małgorzata z Jeleniej Góry.

Reżyser spektaklu przysłuchiwał się grze aktorów i reakcjom publiczności zza kulis. Przyznaje, że większość pytań było przewidywalnych, ale pojawiały się też zaskakujące. - Czekamy na kolejne pytania, będziemy starać się sprostać oczekiwaniom. Każda publiczność jest inna, więc każde przedstawienie będzie inne – mówił Marcin Sosnowski. Jacek Grondowy również był pod wrażeniem niektórych pytań. - Oczywiście część pytań jest przewidywalnych, więc byliśmy przygotowani, ale były cztery, które wprawiły nas w małe zakłopotanie – powiedział aktor odgrywający rolę inspektora Dominika Kowalewskiego, zapraszając na kolejne przedstawienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
500
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
20%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group