Piątek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5678
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szalał wiatr, łamał konary

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ REGION
Wtorek, 5 października 2010, 12:26
Aktualizacja: 12:28
Autor: Angela
Kilkanaście połamanych drzew i konarów w Jeleniej Górze, Karpaczu, Szklarskiej Porębie i okolicy – to żniwo, jakie zebrał wczoraj wiatr wiejący z siłą 70 km/h. Chwili wytchnienia nie mieli strażacy, którzy usuwali drzewa z dróg i budynków. Dziś wichura uspokoiła się.

O godzinie 9.30 na jezdnię w Łomnicy spadły połamane przez wiatr konary drzew, które blokowały przejazd. Dwadzieścia minut później strażacy walczyli z konarem na jezdni przy ulicy Romera w Jeleniej Górze. O 10.30 przewrócone drzewo blokowało drogę w Karpaczu na Zagajniku, a o 11.00 przy ulicy Matejki w Karpaczu i na krajowej trójce w Szklarskiej Porębie, gdzie na jezdnię spadł złamany świerk.

Pół godziny po południu strażacy interweniowali też przy ulicach Chopina i Skalnej w Karpaczu, gdzie przechylone drzewa oparły się o budynki. Na kilkanaście minut przyblokowana została też ulica Sudecka w Jeleniej Górze nieopodal starego cmentarza, gdzie strażacy walczyli ze złamanym drzewem, które spadło na jezdnię. Jak mówią pracownicy centrum zarządzania kryzysowego w Jeleniej Górze dzisiaj ma być spokojniej.

- Dzisiaj wiatr się uspokoił i tak utrzyma się przez najbliższe godziny. Na obecną chwile nie mamy też żadnych sygnałów by do końca tygodnia wiatr miał wiać z podobną siłą jak wczoraj – mówi Piotr Tutak z Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~xxx 5-10-2010 13:31
Jak dla mnie to wiatr jeszcze wieje i to mocno w okolicach Kowar. Pare zdjęć z zablokowanej Trójki można zobaczyć na stronie www.ospszklarskaporeba.cba.pl
~CIĄC!! 5-10-2010 19:09
Wiatr szalał ,a wszystkie zielone doopki- ekoludki ,siedziały w piwnicach zersane po pachy ze strachu. I z tych piwnic darły mordy,że nie pozwolą ściąć żadnego chwasta przydrożnego.Co im tam! Oni nie muszą jeździć w złych warunkach i im na te zielone puste łby, nie lecą konary z tych goownianych topoli.
~socjalista 5-10-2010 20:28
Tu masz racje to ;eko-terroryści;gdzie są służby -dendrolodzy którzy wskażą drzewa do wycinki zeschnięty konar jest ważniejszy niż życie ludzkie!
~Mi 7-10-2010 8:02
W Karpaczu w Gołębiewskim zerwało sporą część dachu...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group