Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 11233
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miłków: Szachowy Turniej Wiśniowej Polany

Piątek, 7 czerwca 2019, 7:17
Aktualizacja: Sobota, 8 czerwca 2019, 16:13
Autor: WAC
Już jutro (8.06) Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra organizuje Turniej Wiśniowej Polany w szachach błyskawicznych/szybkich.

Turniej odbędzie się w Campingu Wiśniowa Polana w Miłkowie. Sala gry będzie usytuowana w przestrzeni półotwartej (zadaszenie, bez ścian bocznych). W turnieju mogą brać udział dzieci i młodzież z minimum rocznym doświadczeniem szkoleniowym. Zawody skierowane są tylko do zawodników Klubu Szachowego Jelonka Jelenia Góra lub uczestniczących w zajęciach prowadzonych przez Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra w placówkach oświatowych oraz ich rodziców lub rodzinnych opiekunów.Gracze zostaną podzieleni na dwie kategorie:Grupa OPEN - zawodnicy urodzeni w latach 2002-2011 oraz rodzice i opiekunowie bez względu na wiek i Grupa G7 - zawodnicy urodzeni w roku 2012 i młodsi.

Liczba miejsc w turnieju jest ograniczona. Łącznie we wszystkich grupach może zagrać maksymalnie 200 zawodników. Organizator gwarantuje w każdej grupie rozgrywkowej minimum 20 miejsc. W przypadku niskiej frekwencji organizator zastrzega możliwość łączenia grup lub zmiany kryterium doboru.

Tempo gry w grupie OPEN - szachy błyskawiczne: 3 min. na zawodnika na partię + 2 sek. za ruch, ilość rund: 9, a w grupie G7 - szachy szybkie: 15 min. na zawodnika na partię, ilość rund: 6 Obowiązują aktualne przepisy gry FIDE i Kodeksu Szachowego. Kojarzenie rund systemem szwajcarskim. Za zwycięstwo w partii zawodnik otrzyma 1 pkt., za remis 0,5 pkt., za porażkę 0 pkt. Kolejność miejsc zostanie ustalona w oparciu o: sumę punktów, Buchholz średni, Buchholz, progress, liczbę zwycięstw, liczbę zwycięstw czarnymi. Spóźnienie większe niż 1 minutę (OPEN), 5 minut (G7) na rundę oznacza automatyczną przegraną. Pierwszy błąd skutkuje upomnieniem sędziego bez korekty czasowej zegara.

Wpisowe do turnieju wynosi 20 zł. Porcja kiełbasy dla rodzica/opiekuna – bezpłatnie. Każdy zawodnik otrzyma porcję grilowanej kiełbasy, frytek oraz lody.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
671
Tak
58%
Nie
42%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Kultura
"Jak u Hitchcocka" – koncert dla Norwida
 
112
Samochód sam powiadomił służby!
 
Piłka nożna
Prowadził klub z ekstraklasy, teraz czas na Karkonosze!
 
Polityka
Janowice Wielkie: Zawadzki vs. Pawłowicz
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group