Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6272
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sybiraczki i goście

Sobota, 28 września 2019, 10:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Sybiraczki i goście
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (piątek, 27 września 2019 r.) w Miejskim Domu Kultury "Muflon" odbył się koncert zespołów ludowych i grup śpiewaczych pod hasłem "Sybiraczki i goście". Poza gospodarzami imprezy, na scenie sobieszowskiej placówki wystąpiło 9 zespołów z różnych rejonów naszego województwa.

Na scenie MDK Muflon zaprezentowały się: Wojcieszowianki z Wojcieszowa, Łużyczanki z Pobiednej, Szarotki z Mysłakowic, Szklarki z Piechowic, Bolkowianie z Bolkowa, Sokolik z Karpnik, Dziwiszowianki z Dziwiszowa, Goczałkowianie z Goczałkowa (Gmina Strzegom), Kowarskie Wrzosy z Kowar, a na zakończenie gospodarze, czyli Sybiraczki i Kresowianie.

Zgromadzeni mogli usłyszeć różnego rodzaju utwory - od pieśni sybirackich, kombatanckich i patriotycznych, poprzez piosenki ludowe, biesiadne i okolicznościowe (w tym religijne), a także piosenki z historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Działalność „Sybiraczek i Kresowian” jest cennym przykładem aktywności seniorek i seniorów, bowiem ten dwunastoosobowy zespół nie tylko spotyka się w MDK „Muflon” na cotygodniowych próbach, ale również bierze czynny udział w wielu uroczystościach sybirackich, kombatanckich i patriotycznych. Występują też dla pensjonariuszy domów pogodnej starości, pacjentek i pacjentów w szpitalach, dla osób z niepełnosprawnościami; współpracują ze szkołami, przekazując dzieciom i młodzieży swoją życiową wiedzę i znajomość pięknych pieśni, ale przede wszystkim aktywizują osoby starsze z Jeleniej Góry oraz integrują ze sobą lokalne zespoły - podkreślają przedstawiciele MDK Muflon.

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group