Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 6861
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Świętowali dziesięciolecie. W Szpitalu Wojewódzkim

Piątek, 17 czerwca 2011, 6:57
Aktualizacja: Sobota, 18 czerwca 2011, 8:10
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Świętowali dziesięciolecie. W Szpitalu Wojewódzkim
Fot. Petr
Wczoraj, 16 czerwca 2011 w sali konferencyjnej Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze odbył się uroczysty jubileusz dziesięciolecia Oddziału Kardiologii Interwencyjnej. W ramach uroczystości, swoje prelekcje wygłosili m.in. najwybitniejsi kardiolodzy i kardiochirurdzy z województwa dolnośląskiego.

Wczorajszy jubileusz dziesięciolecia Oddziału Kardiologii Interwencyjnej SW w Jeleniej Górze zgromadził zarówno najznamienitszych przedstawicieli środowiska medycznego z regionu Dolnego Śląska, jak i samorządowców, polityków, personel szpitala i jego pacjentów. Podczas uroczystości, którą poprowadzili Beata Bokiej – zastępca dyrektora do spraw ekonomiczno-administracyjnych SW w Jeleniej Górze oraz Leszek Bystryk, ordynator Oddziału Kardiologii Interwencyjnej, swoje prelekcje wygłosili m.in. prof. dr hab. n. med. Waldemar Banasiak z Ośrodka Chorób Serca Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, prof. dr hab. n. med. Piotr Ponikowski – konsultant w dziedzinie kardiologii województwa dolnośląskiego i jeden z naukowców Akademii Medycznej we Wrocławiu, a także dr hab. n. med. Krzysztof Reczuch z 4 Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

O czym mówili prelegenci? O nowoczesnych sposobach leczenia stabilnej choroby wieńcowej u pacjentów w podeszłym wieku, celach leczenia niewydolności serca „teraz i w przyszłości”, edukacji chorych i ich rodzin; o tym, „jak oszukać fizykę” – czyli innowacyjnych technikach wszczepiania zastawki aortalnej, a także o randze Oddziału Kardiologii Interwencyjnej SW w Jeleniej Górze. Co ważne, podczas uroczystości głos zabrał także jeden z pacjentów Oddziału Kardiologii Interwencyjnej, Zenon Dudziński.

– Jestem żywym dowodem na sprawne funkcjonowanie tego oddziału, a ściślej, skuteczność pracujących na nim lekarzy i personelu medycznego. W swoim dość długim życiu borykałem się z różnymi chorobami i dolegliwościami, i nigdzie nie spotkałem się z tak dobrą opieką, jak tutaj. Wysiadło mi serce, a państwo mnie uratowaliście. Za to chciałbym wam podziękować – mówił Dudziński nie kryjąc wzruszenia.

– Jubileusz dziesięciolecia Oddziału Kardiologii Interwencyjnej SW w Jeleniej Górze to dla nas wielkie święto. Ale nie tylko, to również okazja by uzmysłowić pacjentom, że jest to oddział bardzo dobrze postrzegany przez środowisko medyczne i równie dobrze funkcjonujący. Tutaj mogą się oni czuć bezpiecznie; mogą być pewni, że w sytuacjach zagrożenia życia czy innych związanych z chorobami kardiologicznymi zawsze otrzymają na nim niezbędną pomoc. Bo po to on jest – podsumowała wczoraj Beata Bokiej.

Wśród zaproszonych gości, na wczorajszym jubileuszu znaleźli się m.in. zastępca prezydenta Jeleniej Góry Hubert Papaj, wicemarszałek województwa dolnośląskiego Jerzy Łużniak, radny sejmiku województwa dolnośląskiego Marek Obrębalski i kanclerz Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze Grażyna Malczuk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group