Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8280
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Święto Województwa w sobotę w Jeleniej Górze

Czwartek, 13 października 2016, 16:27
Aktualizacja: Piątek, 14 października 2016, 22:39
Autor: Org/Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Święto Województwa w sobotę w Jeleniej Górze
Fot. organizator
Produkty regionalne, występy artystyczne – w tym Teatr Ocelot, gry, zabawy, konkursy i wiele innych atrakcji przygotował dla jeleniogórzan i turystów odwiedzających nasz region Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. To właśnie stolica Karkonoszy będzie w najbliższą sobotę (15.10) gospodarzem kolejnej edycji Święta Województwa.

Święto Województwa to rokrocznie doskonała okazja, aby w radosnej atmosferze dumy z naszego regionu spotkać się z mieszkańcami Dolnego Śląska. - Chcemy, aby ten dzień stał się prawdziwym świętem wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska. To kolejny krok w umacnianiu regionalnej tożsamości Dolnoślązaków! Dzień Św. Jadwigi Śląskiej ustanowiony został Świętem Województwa Dolnośląskiego. Dlatego też w tym roku, 15 października, w Jeleniej Górze odbędą się uroczyste obchody tego ważnego dla nas wszystkich święta - informują organizatorzy.

Patronka uroczystości to postać silnie związana z regionem Dolnego Śląska, całe swoje życie poświęciła tej ziemi i jej mieszkańcom. Zasłynęła z wielkiej pobożności i czynów miłosierdzia. Wspierała szkołę katedralną we Wrocławiu i ufundowała klasztor sióstr cystersek w Trzebnicy. Obecnie św. Jadwiga czczona jest jako patronka Śląska, Polski i Europy, a także jako patronka pojednania, szczególnie między narodami.

Podczas uroczyście obchodzonego w Jeleniej Górze Święta Województwa Dolnośląskiego w jednym miejscu będzie można uczestniczyć w wielu specjalnie przygotowanych atrakcjach. Uczestnicy Święta Województwa Dolnośląskiego będą mogli poznać smaki Dolnego Śląska podczas jarmarku produktów regionalnych, spróbować sił w grawerowaniu na szkle podczas warsztatów prowadzonych przez Hutę Julia,czy ozdobić zdobić porcelanę z ceramiki bolesławieckiej, tworząc własny, niepowtarzalny serwis obiadowy, filiżankę, lub… biżuterię. Dla dzieci przygotowaliśmy ciekawe zajęcia i konkursy z wiedzy o samorządzie i Dolnym Śląsku.

Przez cały czas trwania Święta Dolnego Śląska na scenie będą odbywały się koncerty, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Me, Myself & I.

- Dolny Śląsk to wspólne dobro, efekt pracy wielu pokoleń, różnych narodowości i kultur. Właśnie dlatego jesteśmy tak wyjątkowi, gościnni i tolerancyjni, otwarci, pomysłowi i kreatywni. Potrafiliśmy i potrafimy korzystać i chwalić się dziedzictwem i dorobkiem naszych przodków i poprzedników, ale mamy już własny wkład pracy w rozwój naszego regionu. Obchody Święta Województwa staną się już po raz kolejny okazją do integracji Dolnoślązaków, a także do prezentacji walorów i atutów naszego regionu - podkreślają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group