Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9550
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Święto ulicy 1 Maja

Czwartek, 2 maja 2019, 9:35
Aktualizacja: Sobota, 4 maja 2019, 13:50
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Święto ulicy 1 Maja
Fot. Przemek Kaczałko
Po kilkunastu latach przerwy Jelenia Góra wróciła do organizacji Święta Ulicy 1 Maja, które choć na kilka godzin ożywia tę część śródmieścia. Wczoraj (1.05) odbyło się kilka koncertów przy współpracy naszego miasta z czeskim Semily, były też atrakcje dla dzieci i nie tylko. Impreza miała też charakter uroczysty z okazji 15–lecia Polski w Unii Europejskiej.

Rozpoczęcie imprezy miało miejsce na scenie ustawionej przy Kaplicy Św. Anny nieopodal Bramy Wojanowskiej. To tam przedstawiciele władz Jeleniej Góry i czeskiego Semily wyrażali zadowolenie ze współpracy oraz opowiadali o korzyściach jakie ich miasta zyskały dzięki członkostwu w Unii Europejskiej.

Dziękujemy za zaproszenie. Dzięki współpracy polsko-czeskiej możemy zdobyć wiele dotacji. Lubię zacieśniać kontakty z ludźmi. Zapraszam jeleniogórzan do nas, aby inicjować kolejne wspólne działania - mówiła Denise Picková, radna oraz członkini zarządu miasta Semily, która wymieniała szereg ważnych dla mieszkańców inwestycji, które udało się zrealizować dzięki środkom unijnym.

Po uroczystym otwarciu przyszedł czas na część artystyczną. Wystąpiły czeskie zespoły: Old Stars Dixi, Semilska 12, Cimbálová muzika Dušana Kotlára, a także polskie: Camerata Pro i Mythos (o zabarwieniu greckim) - oprócz muzyki można było bawić się tanecznym krokiem. W ciągu ulicy 1 Maja można było skorzystać z różnych punktów gastronomicznych, animacji dla dzieci, a w drugiej części imprezy występy przeniosły się na większą scenę przy Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Finałem dnia był koncert "Muzyczne podróże po Europie" w wykonaniu Jacka Wójcickiego oraz aktorów Teatru im. Juliusza Słowackiego z Krakowa.

Imprezę zorganizował Teatr im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze wraz z Agencją Solo, w ramach projektu „15 lat w Unii Europejskiej”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa, przy wsparciu ze środków Miasta Jeleniej Góry.

Twoja reakcja na artykuł?

21
81%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
8%
Złości
3
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
119
Nigdy
24%
Rzadko
45%
Czasami
19%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group