Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 3455
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Święto plonów z mnóstwem atrakcji i świetną zabawą

Wiadomości: Powiat
Czwartek, 6 września 2012, 7:39
Aktualizacja: Piątek, 7 września 2012, 8:05
Autor: Agrafka
Fot. Organizator
Zboża, owoce, kwiaty, zioła oraz warzywa to elementy wieńców dożynkowych, które zostały przygotowane przez mieszkańców dziesięciu sołectw na Dożynki Gminne w Podgórzynie. – Były koncerty regionalnych artystów, zawody rzutu kaloszem i kartoflem, parafialny mecz piłki nożnej, konkursy wiedzy o gminie, a żona Supermena prowadziła gry i zabawy dla dzieci – mówiła Danuta Śliwińska, z Referatu Promocji Gminy Podgórzyn.

W dożynkach brali udział nie tylko mieszkańcy Podgórzyna, Przesieki, Zachełmia, Borowic, Marczyc, Sosnówki, Staniszowa, Miłkowa, Głębocka i Ściegien, ale również jeleniogórzanie. - Chcemy wspierać nasz powiat i promować region właśnie poprzez nagłaśnianie tego rodzaju imprez, jak „Święto Plonów” w Gminie Podgórzyn, które było bardzo udane, barwne i przyciągnęło wiele osób – mówił podczas uroczystości starosta jeleniogórski Jacek Włodyga.

Dożynki rozpoczęły się uroczystą mszą polową. Przy wjeździe na teren imprezy goście mogli zobaczyć wielki traktor z przyczepą, cały wykonany ze słomy i pomalowany. Wystąpiły takie jeleniogórskie zespoły, jak: Merkury i Kapela Luzacy oraz Gościniec z Mysłakowic, a także dzieci z podgórzyńskiego przedszkola. Można było pojeździć kładami, na koniach, zjeżdżać na zamku dmuchanym, skakać na trampolinie. Odbył się także mecz piłki nożnej między parafią z Sosnówki a parafią z Podgórzyna, w którym grali m.in. proboszcz ks. Robert Kociała i radny Jan Kuziomko z Sosnówki.

- Dożynki uważamy za bardzo udane, uczestnicy świetnie się bawili, każdy mógł też spróbować gminnych produktów i wypieków z wielkiego stołu dożynkowego, a był m.in.. pyszny chleb ze smalcem, ciasto drożdżowe i orzechowe oraz pierogi. Każde sołectwo przygotowywało swoją potrawę, ale również Koło Gospodyń Podgórzyn prezentowało smakowitości – mówiła Danuta Śliwińska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~viniu 6-09-2012 8:42
ZSL-PSL family do dziś pjana chodzi
~ 6-09-2012 10:32
Ale * ze stagnacją na twarzy.
~wrózka 6-09-2012 12:06
Pozdrawiam przyjaciół z Głębocka panią sołtys i Dadę Vanditamandę. Nie ma to jak polskie jadło bezpośrednio z warzywniaka zamiast żywności z tirolodówek i hipermarketowego przechowalnictwa wielomiesięcznego.POLACY KUPUJCIE POLSKIE PRODUKTY ŻYWNOŚCIOWE .TE DOPIERO MAJĄ SMAK.
~dostawca 6-09-2012 19:16
Jak stare pożekadło 'lepiej puźno niż wcale' poinformowac o imprezie i nie tylko brawa za zapowiedz oj brawa
~DUCH GÓR 6-09-2012 19:48
Na tym zdjęciu,widzę samych urzędników gminy Podgórzyn i ich dzieci a gdzie ci rolnicy!!!wianki naplotła córka pani wójtowej kucharka jak się nie mylę co prowadziła szkolenia dofinansowane z U.E. NEPOTYZMU NIE BRAKUJE.Sołtys Podgórzyna jest rolnikiem to wiem a ilu było rolników,u komunisty na imprezie?
~[normalny] 6-09-2012 20:46
Do DUCHA GOR .Jak juz piszesz bzdury to sie okresl kto jest tym komunista bo wnuk soltysa do ktorego nalezy teren gdzie odbyly sie dozynki na pewno nie po prostu jest za mlody
~uczestnik 7-09-2012 9:25
A ja tam byłem, i obiektywnie powiem, ze było świetnie, doskonała organizacja, moc atrakcji dla duzych i małych, wszyscy się dobrze bawili przestancie więc narzekać
~DUCH GÓR 7-09-2012 20:19
JAKI DZIADEK, TAKI WNUK BO NIEDALEKO PADA JABŁKO OD JABŁONI.ILU BYŁO ROLNIKÓW MIEJSCOWYCH OPRÓCZ URZĘDNIKÓW Z GMINY I ICH RODZIN?
~do Ducha Gór 8-09-2012 8:11
No, był jeden rolnik ze ścięgien, chyba jeden z Sosnówki i chyba dwóch z Głębocka a reszta to goście Pani Wójt, chyba z 50 ich biesiadowało za stołem w pawilonie.
~normalny 8-09-2012 20:20
Do DUCHA GOR .Sluchaj DUCHU GOR -LEPIEJ BYC KOMUCHEM JAK PROSTACKIM DUCHEM !!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group