Piątek, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 5824
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Święto Niepodległości w "Handlówce"

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 10 listopada 2013, 7:46
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 listopada 2013, 9:11
Autor: Robert Moszak
Fot. Robert Moszak
Uroczysty apel, prezentacje multimedialne o patriotyzmie, muzyka legionowa, prezentacja kotylionów – tak w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze obchodzono Święto Niepodległości.

W auli szkoły podczas przerw rozbrzmiewała muzyka legionowa oraz prezentowano multimedialne prezentacje o patriotyzmie. W pracowni języka polskiego odbyła się prezentacja kotylionów, przygotowywanych przez uczniów szkoły w minionym tygodniu.

Kulminacją obchodów Święta Niepodległości był apel przygotowany przez uczniów szkoły pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego i historii.

- Czytano patriotyczne wiersze, śpiewano pieśni oraz pokrótce przypomniano trudne losy narodu polskiego i trudną drogę do odzyskania niepodległości w 1918 roku – relacjonują przedstawiciele szkoły.

Dyrektor zespołu szkół Danuta Pawłowicz przypomniała uczniom o randze święta narodowego i zachęcała do wspólnego śpiewania narodowych pieśni, po czym uhonorowano zwycięzców konkursu na najpiękniejszy kotylion.

Przystrojeni w kotyliony uczniowie wrócili na zajęcia, a muzyka legionowa rozbrzmiewa do ostatnich lekcji w szkole. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i będzie kontynuowana w przyszłości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Stasio 10-11-2013 15:34
Gdyby Ignacy Paderewski nie dzialal w USA to by nie bylo zadnego dnia niepodlegosci . I znow los Polski zalezy od innych mocarstw . Wy powinniscie swietowac to jako dzien prezydenta Wilsona a nie robic jakis szopki z kokardami .To od jego woli zalezalo przywrocenie Polski na mapy swiata . Teraz po latach jako najblizszy strategiczne partner USA musicie sie razem chyba tylko z Rumunami prosic sie o pozwolenie wjazdu do USA . Szacun .
~ 10-11-2013 19:35
15.34 - NO bo USA się sparzyła na takich jednych, wiesz , wpuściła takich staśko -podobych stan-lejów, i następnego ni chaliery , nie wpuszczą...
Piipi Jelonkowa 10-11-2013 22:02
..do - [~Stasia] ..zapomiales o H.Sienkiewiczu i .. o IZRAELU,ktory ma z USA bardzo dobre relacje.*ale ruchu bezwizowego miedzy tymi krajami nie ma. !! ~Wiesz ?.. nam wystarcza: - "Jeszcze Polska nie zginela,k i e d y my zyjemy" ~FAJNIE !
~Kaczor 11-11-2013 21:41
Do ~Stasio... Zapomniałeś o tym, że ratowaliśmy Europie tyłek w 1920-21 przed Bolszewikami, w 1939 dając Anglikom Enigmę i walcząc gdzie się da, o jednym z naszym Królów który zatrzymał Turków pod Wiedniem nie wspomnę. Więc nie pisz, że na to święto (twoim zdaniem) nie zasługujemy.
Piipi Jelonkowa 11-11-2013 21:47
..do - [~Kaczor ] .. masz fajna pamiec ! .."Jeszcze Polska nie zginelaI Kiedy my zyjemy/ ~FAJNIE !,..FAJNIE !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group