Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 5742
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Święto Niepodległości w "Handlówce"

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 10 listopada 2013, 7:46
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 listopada 2013, 9:11
Autor: Robert Moszak
Fot. Robert Moszak
Uroczysty apel, prezentacje multimedialne o patriotyzmie, muzyka legionowa, prezentacja kotylionów – tak w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze obchodzono Święto Niepodległości.

W auli szkoły podczas przerw rozbrzmiewała muzyka legionowa oraz prezentowano multimedialne prezentacje o patriotyzmie. W pracowni języka polskiego odbyła się prezentacja kotylionów, przygotowywanych przez uczniów szkoły w minionym tygodniu.

Kulminacją obchodów Święta Niepodległości był apel przygotowany przez uczniów szkoły pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego i historii.

- Czytano patriotyczne wiersze, śpiewano pieśni oraz pokrótce przypomniano trudne losy narodu polskiego i trudną drogę do odzyskania niepodległości w 1918 roku – relacjonują przedstawiciele szkoły.

Dyrektor zespołu szkół Danuta Pawłowicz przypomniała uczniom o randze święta narodowego i zachęcała do wspólnego śpiewania narodowych pieśni, po czym uhonorowano zwycięzców konkursu na najpiękniejszy kotylion.

Przystrojeni w kotyliony uczniowie wrócili na zajęcia, a muzyka legionowa rozbrzmiewa do ostatnich lekcji w szkole. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i będzie kontynuowana w przyszłości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group