Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 2960
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Święto muzyki pod Szrenicą

Wtorek, 29 czerwca 2010, 14:01
Aktualizacja: 14:01
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Święto muzyki pod Szrenicą
Fot. Oganizatorzy
Od środy, 30 czerwca w Szklarskiej Porębie rozpocznie się cykl koncertów muzyki sakralnej i świeckiej. Przez pięć kolejnych dni na terenie miasta odbędą się liczne występy solistów, chórów i orkiestry kameralnej oraz międzynarodowe pokazy tańca. Wszystko to za sprawą III Spotkań Muzycznych.

Cykl wydarzeń otworzy „Koncert Muzyki Polskiej” w 200 rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. Uroczyste rozpoczęcie festiwalu odbędzie się w środę o godz. 18.30 w Hotelu Szrenica. Kolejny wieczór wypełni pokaz tańca białoruskiego, w wykonaniu grupy „Białe Skrzydła”. Natomiast w piątek, w Hotelu LAS będzie można posłuchać „Muzyki Polskiej od Bacha do Chopina”. Tego samego dnia wystąpi również Teatrzyk Zygmunta Noskowskiego z Warszawy, a także obędzie się pokaz białoruskiego zespołu pn. „Tańce Różnych Narodów”.

Podczas sobotniego wieczoru w Restauracji Kaprys pojawią się wszyscy goście tegorocznego festiwalu. Odbędzie się tam koncert „Rotunda”. Godnym polecenia jest również niedzielny występ pt. „Panu ja śpiewać będę” w kościele parafialnym p.w. Bożego Ciała. Publiczność będzie miała wówczas okazję posłuchać gry na skrzypcach i organach oraz śpiewu chóru. Finałowy koncert, podczas którego wystąpią zarówno soliści, jak i zespoły zaplanowano na niedzielę, 4 lipca o godz. 19.00 w sali widowiskowej Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS.

Muzyczne święto w Szklarskiej Porębie potrwa aż do poniedziałku i zakończy się występami w parku miejskim „Esplanada”. Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej miasta pod Szrenicą. Organizatorami III Spotkań Muzycznych są, dyrygent i profesor Akademii Muzycznej Ewa Marchwicka, Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group