Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12349
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Święto Jagniątkowa atrakcji pełne

Czwartek, 11 sierpnia 2011, 8:08
Aktualizacja: 9:21
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Święto Jagniątkowa atrakcji pełne
Fot. Organizator
Wycieczki, spacery, konkursy, rozgrywki sportowe, pokazy tańca, występy zespołów muzycznych oraz Karola Płudowskiego i mnóstwo atrakcji dla dzieci – tak zapowiadają się odchody tegorocznych Dni Jagniątkowa zaplanowane na najbliższą niedzielę. Całość poprowadzi Jacek Ziobro.

Obchody Dni Jagniątkowa rozpoczną się o godzinie 9.00 wycieczką do Czarnego Kotła Jagniątkowskiego zorganizowaną przez Towarzystwo Izersko-Karkonoskie oraz Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa.

– Zbieramy się w Jagniątkowie w gospodzie "Wedle Bucków" o godz. 9.00. Trasa będzie wiodła poprzez Rozdroże pod Śmielcem – nowo wyremontowanym szlakiem przez Karkonoski Park Narodowy. Odwiedzimy Czarny Kocioł Jagniątkowski, przez który wiedzie nowa, drewniana kładka, którą dojdziemy do Petrovki. Czarny Kocioł polodowcowy podcina zbocza Śmielca i Czeskich Kamieni, z którego wypływa górski potok Wrzosówka (Kynnwaser). Powrót planowany jest czarnym szlakiem do Drugiej Drogi i dalej Koralową Ścieżką do Jagniątkowa. Czas trwania wycieczki ok 4 h – mówi Anna Poręba ze Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa.

O godz. 10.30 z przewodnikiem Karkonoskiego Parku Narodowego wyruszą dwie kolejne wycieczki: ornitologiczna oraz botaniczno-leśna. W samo południe spod Gospody Wedle Bucków przy ul. Agnieszkowskiej w Jagniątkowie wystartuje wycieczka dla dzieci pod nazwą „Spacer dla tych, co z trawy nie wystają”.

Oficjalne otwarcie festynu: „Muzyczny Jagniątków 2011” odbędzie się o godzinie 14.00. Piętnaście minut później na boisku przy ul. Michałowickiej rozegrany zostanie mecz piłki siatkowej miedzy dwoma drużynami OSP: Jagniątków i Sobieszów. W tym samym czasie wystąpi też ludowy zespół muzyczny „Szklarki”. O 14.35 rozpocznie się konkurs dla dzieci: Będę gwiazdą”, a na godz. 16.00 zaplanowano cały cykl konkursów rodzinnych, w tym: wejście na słup, przeciąganie liny, cięcie drzewa piłą, wyrób masła domowej roboty czy gry i zabawy zręcznościowe.

O 16.30 przed publicznością wystąpi ludowy zespół „Gościniec”, a po nich odbędzie się pokaz tańców. Zespół Metamorfoza zatańczy Kankana, tańce nowoczesne czy jezioro łabędzie. W międzyczasie odbędzie się też występ wokalny Rafała Maleńczuka i zagrają zespoły; „Pudełko Zapałek” czy „DEJA VU”.

O 20.00 przy ognisku pośpiewać będą mogli też uczestnicy imprezy. Akompaniować i śpiewać razem z nimi będzie Karol Płudowski, najbardziej znany polski bard piosenki turystycznej.

W trakcie imprezy będzie też kuchnia polowa oraz stoisko staroci i osobliwości, a dla dzieci kawiarenka, kącik plastyczny, zabawy interaktywne czy namiot bioróżnorodności.

Impreza odbędzie się w Jagniątkowie za willą Jagniątków. Na dobrą zabawę zapraszają organizatorzy: Towarzystwo Izersko-Karkonoskie, Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa, WATRA Jagniątkowska, Jagniątków - Nasz Dom oraz Karkonoski Park Narodowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
919
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group