Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 7382
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kościelisko: Świetny start naszych młodych biathlonistów. Fotorelacja z zawodów w Kościelisku

Środa, 19 stycznia 2011, 14:58
Aktualizacja: Piątek, 21 stycznia 2011, 0:30
Autor: MDvR
Kościelisko: Świetny start naszych młodych biathlonistów. Fotorelacja z zawodów w Kościelisku
Fot. Mariusz Gałka
Pomiędzy 14, a 17 stycznia w leżącym u stóp Tatr ośrodku biathlonowym w Kościelisku, odbyły się kolejne zawody zaliczane do Pucharu Polski. Były to jednocześnie II eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, dla juniorów i juniorek młodszych.

Zawodnicy z całej Polski startowali we wszystkich kategoriach wiekowych w trzech biathlonowych konkurencjach: biegu indywidualnym (sobota), biegu sprinterskim (niedziela) oraz biegu pościgowym (poniedziałek). Niestety aura nie oszczędzała uczestników. Przez pierwsze dwa dni zawodów padał deszcz, dodatkowo uszczuplając i tak skromne zapasy śniegu. Dopiero w poniedziałek przyszedł lekki mróz i słońce. W takich warunkach, na trzy tygodnie przed najważniejszym startem w sezonie, czyli Mistrzostwami Polski Juniorów, Młodzieżowców oraz Olimpiadą Młodzieży, wysoką formą wykazali się zawodnicy z naszego regionu.

Reprezentanci jedynego w okolicach Jeleniej Góry klubu biathlonowego – MKS Karkonosze Jelenia Góra i jednocześnie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie, wywalczyli kilka cennych miejsc na podium zawodów. Pierwszego dnia w biegu indywidualnym Paulina Lechowska była druga, a Ewa Buchla trzecia w kategorii juniorek młodszych, natomiast Kamila Buchla była trzecia w kategorii juniorek.

Dzień drugi potwierdził wysoką dyspozycję dziewcząt. Ewa Buchla zameldowała się na najniższym stopniu podium, drugie miejsce zajęła inna zawodniczka MKS-u Karkonosze – Iga Kordasiewicz. Wśród juniorek Kamila Buchla wywalczyła najwyższe miejsce na podium, po bardzo dobrym biegu, a w kategorii juniorów drugie miejsce zajął Alekasnder Piech.

Trzeci dzień okazał się równie udany. Ewa Buchla zamieniła się z Igą Kordasiewicz miejscami drugim i trzecim, po fantastycznej walce. W juniorach zaś drugie miejsce wywalczył Darek Krajewski. Ogólnie starty naszych zawodników były bardzo udane. Zarówno poziom strzelecki jak i biegowy jest coraz wyższy, co daje nadzieję na sukcesy w najważniejszych zawodach sezonu. A te już za trzy tygodnie, także w Kościelisku. Trenerom i zawodnikom MKS-u Karkonosze Jelenia Góra życzymy samych celnych strzałów i najwyższych stopni podium.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group