• Wtorek, 22 października 2019
  • Godz. 0:25
  • Imieniny: Korduli, Filipa, Halki, Salomei
  • Czytających: 6040
  • Zalogowanych: 12
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Świetna zabawa edukacyjna w SOSW

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 26 lutego 2019, 6:54
Aktualizacja: Środa, 27 lutego 2019, 16:10
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym przy ul. Kruszwickiej w Jeleniej Górze odbył się II Integracyjny Konkurs Tabliczki Mnożenia, w którym oprócz gospodarzy wzięli udział przedstawiciele pięciu innych placówek specjalnych z terenu województwa dolnośląskiego. Konkurencje sprawdzały zarówno znajomość tabliczki mnożenia, jak i szybkość rozwiązywania zadań, ale co najważniejsze – nie było przegranych.

Jak podkreślają organizatorzy, celem konkursu jest integracja i wyrównanie szans uczniów różnych szkół, wdrażanie zainteresowania matematyką i sportową rywalizacją w duchu fair-play.

W pierwszej edycji uczniowie SOSW z Jeleniej Góry zmierzyli się z młodzieżą pełnosprawną z placówek naszego miasta i zwyciężyli. Tym razem postanowiono placówki specjalne: z Jeleniej Góry, Lwówka Śląskiego, Kamiennej Góry, Legnicy, Zgorzelca i Bolesławca. Każdą szkołę reprezentowało po 5 zawodników plus opiekun, a uczestnikom towarzyszył gorący doping pozostałych uczniów jeleniogórskiej placówki.

W konkursie posługujemy się Kartami Grabowskiego - to pomoc edukacyjna do nauki matematyki. Rywalizacja drużynowa odbywa się poprzez wyścig rzędów - każdy zawodnik ma do rozwiązania po jednym zadaniu i biegają do momentu, aż wszystkie wykonają - opisywał przebieg rywalizacji Tomasz Muszyński, nauczyciel matematyki i informatyki w jeleniogórskim SOSW.

Jak przystało na konkurs, były atrakcyjne nagrody - głośniki bluetooth, smartwatche, słuchawki i powerbanki.

U nas wszyscy zawodnicy otrzymują nagrody - podkreślił T. Muszyński.

W wyniku rywalizacji w 12 konkurencjach zwyciężył Zespół Placówek Specjalnych z Legnicy, drugie miejsce zajęli gospodarze - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jeleniej Górze, a trzecie Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Lwówku Śląskim. Kolejne miejsca zajęły: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zgorzelcu, Zespół Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze oraz Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu.

Twoja reakcja na artykuł?

7
88%
Cieszy
1
13%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ole 26-02-2019 11:30
Milf😊
~Cube 26-02-2019 15:14
Super pomysł. Gratuluje

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group