Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 14454
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION SWIAT: Światowej sławy instruktor tańca rodem z Jeleniej Góry

Czwartek, 3 listopada 2011, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: Accipiter
REGION SWIAT: Światowej sławy instruktor tańca rodem z Jeleniej Góry
Fot. Archiwum
Wychowankowie–tancerze pochodzącego z Jeleniej Góry Józefa Pałki, założyciela Joseph's Dance Studio, przywożą medale z liczących się amerykańskich imprez. Ponadto jego uczniowie ubarwiają również wiele imprez polonijnych w Stanach Zjednoczonych. Uhonorowaniem działalności mistrza za nadzwyczajne zasługi na polu kultury była nagroda rewidenta miasta Nowego Jorku – Johna Liu.

Początki artystycznej kariery instruktora tańca Józefa Pałki sięgają amatorskiego klubu tańca towarzyskiego „Kwadrat” w Jeleniej Górze. Tutaj przez siedem lat tańczył w klasie D, a jego trenerem był Konrad Małek. Wówczas jeździł na obozy taneczne, a także bywał na szkoleniach w Krakowie u prof. Mariana Wieczystego.

Po ukończeniu jeleniogórskiego „Mechanika”, rozpoczął studia na poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Niedługo potem już jako instruktor zaczął prowadzić kursy tańca. W roku 1985 w Czernicy, w gminie Jeżów Sudecki, założył pierwszy wiejski klub tańca towarzyskiego „Czertan”, gdzie prowadził zakrojoną na szeroką skalę działalność społeczną, wybudował dwa boiska i przystosował salę wiejską do turniejów tanecznych.

W 1992 roku wyjechał do Stanów Zjednoczonych i już po miesiącu prowadził koncerty. Dorabiał także w marketingu oraz na budowach. Początkowo uczył tańca przy szkole, wkrótce w Polsko-Amerykańskiej Szkole Tańca, zanim założył własne Joseph's Dance Studio. Tu zaczął organizować kursy tańca i turnieje taneczne. Jego uczniowie brali udział w dwudziestu dwóch turniejach, dwukrotnie w polonijnych mistrzostwach Ameryki w tańcu, setkach występów, pokazów oraz imprezach charytatywnych. A przy tym mają na swoim koncie setki medali zdobytych na mistrzostwach Ameryki oraz kilkanaście razy startowali w mistrzostwach świata. W 2010 r. dwójka jego wychowanków doszła do finałów w „America’s Got Talent”.

Aktualnie obok pasji, którą stał się taniec towarzyski, jest również praca zawodowa. Józef Pałka pełni funkcję wicedyrektora firmy czyszczącej dywany Carpet Cleaning Service.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group