Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 3120
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Światowe plakaty turystyczne w Karpaczu

Środa, 13 kwietnia 2011, 7:50
Aktualizacja: 7:51
Autor: Agrafka
REGION: Światowe plakaty turystyczne w Karpaczu
Fot. Organizator
Pierwsza publiczna prezentacja plakatów turystycznych, które od wielu lat były gromadzone w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, odbędzie się 14 kwietnia w czwartek. Wystawę będzie można podziwiać do końca czerwca.

Plakaty przedstawiają ciekawe miejsca z całego świata. Fotografie różnych autorów ukazują przepiękny krajobraz, architekturę, kulturę oraz obyczaje zamieszkującej w tych rejonach ludności. Pochodzą z różnych kontynentów : Europy, Afryki, Azji, Ameryki Północnej i Południowej, zbliżając nas wizualnie do tych najciekawszych zakątków. Na niektórych umieszczone zostały nawet herby i loga danego miasta czy też regionu, co niegdyś nie było tak typowe i powszechne jak dziś.

Plakat jest rodzajem wyrobu poligraficznego zaliczanego do akcydensów i pełni funkcje reklamowo-informacyjne. – W dzisiejszych czasach stracił on jednak na swojej popularności ustępując miejsca wszechogarniającemu Internetowi – zauważa Zbigniew Kulik, dyrektor MSiR. Na wielu afiszach są zresztą publikowane adresy stron internetowych miast, regionów i krajów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group