Zalogowanych: 5

I liga koszykarek: Świąteczna wygrana Wichosia!

Niedziela, 24 grudnia 2023, 12:43
Aktualizacja: 12:57
Świetnie tuż przed rozpoczęciem Świąt Bożego Narodzenia zaprezentowały się zawodniczki Isands Wichosia Jelenia Góra, przełamując ostatnią serię niepowodzeń. W sobotę, 23 grudnia w meczu 11. kolejki gruby B I ligi koszykarek, jeleniogórzanki zdecydowanie wygrały na wyjeździe z wyżej notowaną drużyną RMKS Xbest Rybnik.

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando przyjezdnych, które starały się utrzymywać kilkupunktową przewagę. Gospodynie nie dawały jednak odskoczyć na bardziej znaczącą przewagę i ta oscylowała w początkowej fazie meczu w granicy 2-4 punktów. Po pierwszej kwarcie było 20:15 dla podopiecznych trenera Rafała Sroki, a w drugiej odsłonie podkręciliśmy tempo jeszcze mocniej. Do przerwy na tablicy wyników było 42:29 dla Wichosia. Po powrocie na parkiet nasze koszykarki kontrolowały przebieg wydarzeń na placu gry, wygrywając zasłużenie 78:58. To druga wygrana Isands Wichosia Jelenia Góra w sezonie 2023/2024, która w końcu pozwoliła opuścić ostatnią pozycję w tabeli grupy B I ligi koszykówki kobiet.

RMKS Xbest Rybnik - Isands Wichoś Jelenia Góra 58:78 (15:20, 14:22, 13:22, 16:14)

Rybnik: K. Keller (13), Rogalska (12), Bednarek (12), Jurczyńska (8), Pendziałek (4), Piwkowska (2), Hopkalo (2), O. Keller (2), Węglarz (2), Roś (1), Rudzińska.

Jelenia Góra: Jasińska (24), Koc (24), Haryńska (19), Karaś (4), Rybkiewicz (3), Warsińska (2), Prokop (2), Bielecka.