Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5378
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Świąteczna integracja w OREW Architekton

Czwartek, 19 grudnia 2019, 10:17
Aktualizacja: Piątek, 20 grudnia 2019, 12:07
Autor: WAC
Jelenia Góra: Świąteczna integracja w OREW Architekton
Fot. OREW Architekton
To było szczególne spotkanie. W miniony wtorek (17.12) w Ośrodku Rehabilitacyjno–Edukacyjno– Wychowawczym Architekton jego wychowankowie (dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym ze sprzężeniami oraz głębokim) uczestniczyli w warsztatach świątecznych z seniorami – podopiecznymi Dziennego Domu Seniora w Jeleniej Górze.

Była to wspólna inicjatywa kierownictwa Dziennego Domu Seniora oraz Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego Architekon. Do OREW przyjechało ośmiu seniorów wraz z PO kierownika Domu Seniora Martą Wójcik. Zostali oni ciepło przyjęci przez wychowanków i kadrę OREW. Była kawa, herbata i słodkości. Na początku kierownictwo wymieniło się symbolicznymi prezentami – drzewkami świątecznymi przygotowanymi przez podopiecznych obu placówek. Potem przyszedł czas na wspólne przygotowywanie ozdób świątecznych (wcześniej zrobionych w ramach terapii zajęciowej z masy solnej przez wychowanków OREW oraz styropianowych bombek, które zawisną później na bożonarodzeniowej choince).

Z relacji seniorów wynikało, że bardzo chętnie przyjechali na spotkanie z niepełnosprawnymi dziećmi - mówi Andrzej Żelasko z OREW Architekton. - Towarzyszyła im ciekawość, ale i lekka obawa. Na początku byli nieco skrępowani, nie wiedząc jakich zachowań mogą się spodziewać ze strony dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Po chwili wspólnej pracy nad świątecznymi ozdobami w domowej, przyjaznej atmosferze lody pękły i seniorzy z uśmiechem pomagali wychowankom OREW w dalszej pracy. Zabawa była bardzo dobra, uśmiechy towarzyszyły nam przez niemal dwie godziny spotkania.  Wspólnie doszliśmy do wniosku, że pomysł integracji osób starszych z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną okazał się bardzo udany dla obu stron. Seniorzy mogli poczuć się pomocni, a wychowankowie OREW skorzystali z ich spokoju, życzliwości i życiowego doświadczenia. W trakcie pożegnania dostaliśmy zaproszenie na rewizytę w Dziennym Domu Seniora + i z miłą chęcią wybierzemy się na nią. Myślimy o głębszej i regularnej współpracy, która bezsprzecznie przynosi korzyści dla obu stron - dodaje A. Żelasko.

Twoja reakcja na artykuł?

12
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1391
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group