Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7526
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Świat zwierząt w oczach uczniów

Wtorek, 27 kwietnia 2010, 9:30
Aktualizacja: 9:31
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Świat zwierząt w oczach uczniów
Na pierwszym planie laureatka – Monika Kłak.
Fot. TEJO
Piękne, pomysłowe i wykonane różnymi technikami plastycznymi dziecięce prace z wizerunkami różnorodnych zwierząt trafiły dwa miesiące temu do Szkoły Podstawowej nr 6 im. Włodzimierza Puchalskiego, organizatora konkursu plastycznego „Świat zwierząt”. Dziś znamy nazwiska laureatów.

Do konkursu plastycznego zorganizowanego przez cieplicką „szóstkę” przystąpili uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych znajdujących się na terenie jeleniogórskiego powiatu. Technika była dowolna, jednak temat ten sam: prace miały nawiązywać do tematyki konkursowej, jakim były zwierzęta.

Do głównych celów konkursu należało: wzbudzanie zamiłowania do zwierząt, kształtowanie wrażliwości na potrzeby zwierząt, inspirowanie dzieci do aktywności twórczej i zapoznanie z różnością form plastycznych.

W składzie jury znaleźli się: Stanisław Firszt, dyrektor Muzeum Przyrodniczego oraz nauczycielki z SP 6: Anna Mędoń, Katarzyna Kielan i Małgorzata Marzec. W marcu br. komisja konkursowa oceniła i wybrała w sumie dziewięć zwycięskich prac plastycznych.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Monika Kłak ze Szkoły Podstawowej nr 7. Kolejne miejsca zajęły uczennice z „dwójki”: drugie miejsce – Róża Mierzwa, a trzecie miejsce – Katarzyna Kuryło. Jury postanowiło także przyznać sześć wyróżnień następującym uczestnikom konkursu: Szymon Malitka z SP 15, Natalia Adukis z SP 2, Wiktoria Siemaszko z SP 3 oraz Damian Rozkoszny, Damian Szymanek i Magdalena Znamienkiewicz z SP 6.

Wszyscy laureaci otrzymają dyplomy i nagrody książkowe. Spotkanie podsumowujące konkurs i uroczyste wręczenie nagród dzieciom, których prace wyłoniono, odbędzie się 5 maja br. o godz. 11.00 w Muzeum Przyrodniczym.

Nagrodzonym i wyróżnionym młodym laureatom konkursu oraz ich opiekunom gratulujemy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group