Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 11660
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Świat makro na wystawie w Mysłakowicach

Poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 11:24
Autor: WAC
Mysłakowice: Świat makro na wystawie w Mysłakowicach
Fot. Użyczone
W Galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach 21 kwietnia odbył się wernisaż wystawy fotografii „Świat Makro”. Organizatorami imprezy byli GOK w Mysłakowicach, Gmina Mysłakowice, Związek Gmin Karkonoskich oraz Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne.

W sobotnie popołudnie do galerii zjechało się ok 50 osób z Mysłakowic i okolic. Wśród zaproszonych gości obecni byli: starosta jeleniogórski Anna Konieczyńska, sekretarz powiatu Ewa Żmudzińska, radni gminy Mysłakowice oraz mieszkańcy gminy i pasjonaci fotografii.

Swoje zdjęcia na wystawie prezentowali: Krzysztof Gulbinowicz, Marek Czeremski, Robert Czepielewski i Grzegorz Truchanowicz. Na swoich fotografiach uwiecznili kolorową faunę i florę. W ogromnym powiększeniu przedstawione owady jak ważki, ćmy, żuki, mrówki czy roślin wprawiły widzów w zdziwienie, że pod nosem znajduje się tak fascynujący świat.

- W świecie makro fascynuje mnie jedno – mówi G. Truchanowicz. - Niesamowita budowa, kształty, faktury, kolory, to jest coś, co odkrywa się za każdym razem na nowo. Chcąc opanować fotografie makro należy jak najlepiej opanować światło oraz technikę. Trzeba być cierpliwym i wytrwałym - podkreśla.

Wystawę można oglądać w galerii GOK-u do 10 maja, a następnie zostanie ona pokazana w Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania autorom za pomoc w organizacji wystawy i zapraszają już na wernisaż kolejnej 11 maja o godz. 18.00. Jej hasło przewodnie to „Tryptyk”, a tym razem współorganizatorem będzie Jeleniogórska Strefa Fotografii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group