Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 3078
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sukces wykalkulowany

Środa, 7 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 23 sierpnia 2018, 11:29
Autor: Arek
Jelenia Góra: Sukces wykalkulowany
Fot. Arek
Osiągnięcia w Dolnośląskich Meczach Matematycznych we Wrocławiu świętowali we wtorek uczniowie popularnego "Żeroma". – Jedynie finał był trudniejszy, reszta zadań była na naszym poziomie – mówi licealista Paweł Józiak, laureat imprezy.

W turnieju wzięły udział 132 szkoły, do czołówki przeszło tylko 10 (gimnazjów i liceów). Jest więc z czego być dumnym.
Drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 zajęła drugie miejsce w finale we Wrocławiu. "Tylko" drugie, ponieważ przez niekorzystne losowanie trafiły się jej trudniejsze zadania. Co więcej, po meczu okazało się, że w jednym z nich znajdował się błąd, przez co zawodnicy stracili dużo punktów.

– Ale i tak jesteśmy najlepsi – dodaje ze śmiechem Paweł Józiak. Opiekunami ekipy byli matematycy Ryszard Misiek oraz Romuald Andrusyszyn. Here, I will list all kind of Camping Gear for you.

Iwona Hajder, która zajmowała się drużyną Gimnazjum w ZSO nr 1, przeżyła sporo emocji w ścisłym finale. – Na początku mieliśmy dużo kłopotów z powodu braku ludzi, ale szliśmy naprzód dzięki chęciom i duchowi walki – powiedziała nam I. Hajder.

Przyznaje, że poziom we Wrocławiu był wyrównany. Jej drużyna zajęła trzecie miejsce.
Wszyscy laureaci Dolnośląskich Meczów Matematycznych zostali uroczyście nagrodzeni dyplomami i upominkami. Były także podziękowania dyrektora i poczęstunek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group