Zalogowanych: 23

Toruń: Sukces Julii Turkiewicz!

Niedziela, 14 lutego 2021, 21:12
Aktualizacja: 21:21
Reprezentantka MKL "12" Jelenia Góra - Julia Turkiewicz, zdobyła srebrny medal w Halowych Mistrzostwach Polski od lat 20, w konkurencji skok wzwyż. Zawody odbyły się w Toruniu.

Jeleniogórzanka z wynikiem 172 cm zajęła drugie miejsce, ustanawiając swój rekord życiowy. Zwyciężyła Aleksandra Jankowska z KS Podlasie Białystok, która skoczyła 2 cm wyżej. Brąz wywalczyła Alicja Wysocka z KS Orzeł Warszawa.

Jestem z siebie naprawdę zadowolona, ale wiem, że stać mnie było na o wiele więcej! Nie udało mi się skończyć konkursu z wynikiem 174 cm ze względu na kilka błędów technicznych, które mam jeszcze do wypracowania. Ale to wszystko będziemy korygować z moim trenerem do otwartych Mistrzostw Polski. I dopiero wtedy, mam nadzieję wrócę z o wiele lepszym wynikiem - wyznała Julia Turkiewicz, wicemistrzyni Polski do lat 20.

Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 odbywały się w Toruniu w dniach 12-14 lutego, a nasza zawodniczka swój sukces osiągnęła w ostatnim dniu zawodów. Rok wcześniej Julia Turkiewicz z wynikiem 168 cm zajęła 3. miejsce w HMP, więc jest progres!

Z nowym rekordem życiowym wyjechał z Halowych Mistrzostw Polski U20 również Seweryn Półtorak, który w biegu na 60 m uzyskał 7,17 s (rekord poprawiony o 0,08 s). W przyszłym roku ma szansę walczyć o czołowe miejsca wśród najlepszych sprinterów Polski U20, bowiem był młodszy od rywali - dodał Marek Przeorski, trener MKL 12.